Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Склеп цивілізації: найбільшу у світі капсулу часу не відкриють ще 6000 років

Склеп цивілізації: найбільшу у світі капсулу часу не відкриють ще 6000 років
Поширити в соціальних мережах:

Її створив і запечатав 83 роки тому доктор Торнвелл Джейкобс…

В світі, населеному миттєвими новинами та технологічними досягненнями, ідея залишити слід для майбутніх поколінь може здатися необдуманою. Але доктор Торнвелл Джейкобс, археолог та вчений з Університету Оглторп у Джорджії, мислив інакше і створив неймовірну капсулу часу, яка розкаже майбутнім цивілізаціям про наше минуле, пише видання Iflscience. Його капсула часу стала своєрідним порталом, який збереже спогади про минуле до самого 8113 року.

Все почалося від захоплення доктора Джейкобса Стародавнім Єгиптом та недоліками інформації про минулі цивілізації. Він зрозумів, що велика частина наших знань – це окремі фрагменти пірамід та табличок, що змогли вижити століттями. Ця свідомість спонукала його до створення першої сучасної капсули часу.

У залі Фібі Херст Джорджійського університету Джейкобс розпочав роботу над проектом. Капсула часу стала сполученням культурного спадку 1930-х років та тисячоліть знань. Вона містила артефакти, які розповідали про щоденне життя та популярні твори того часу. Записи кларнетиста Арті Шоу, фотографії подій з 1898 року, фільми, а також 100 книг та мікрофільмів стали ключовими елементами капсули.

Доктор Джейкобс особливу увагу приділив тому, як майбутні покоління будуть розуміти інформацію в капсулі. Він вигадав «мовний інтегратор», пристрій, який відтворює зображення об'єктів разом із назвами, що супроводжуються вимовлянням. Це сприяє кращому розумінню спадку минулого, незалежно від культурних змін та мовних бар'єрів.

Капсула часу Джейкобса буде запечатана до 8113 року. Цей символічний вибір дати між 1936 роком, коли він розпочав проект, та 6177 роком створення єгипетського календаря є метою показати прогрес та зв'язок між поколіннями. Сховище стало своєрідною пульсуючою життям місциною, де зберігається дух минулого та спадок попередніх поколінь.

Джейкобс помер у 1956 році, залишив «Послання до поколінь 8113»

 «Цей склеп містить пам’ятники цивілізації, яка існувала в Сполучених Штатах і світі в цілому протягом першої половини двадцятого століття. У посудинах з нержавіючої сталі, в яких повітря було замінено інертними газами, знаходяться енциклопедії, історії, наукові праці, спеціальні випуски газет, розповіді про подорожі, подорожні бесіди, кінофільми, моделі, фонографічні платівки та подібні матеріали, з яких можна скласти уявлення про стан і природу цивілізації, яка існувала з 1900 по 1950 рр. Там немає жодних коштовностей або дорогоцінних речей, включаючи метали.

Ми покладаємось на закони графства ДеКалб, штату Джорджія та уряду Сполучених Штатів та їхніх спадкоємців, правонаступників і наступників, а також на почуття спортивної майстерності нащадків щодо подальшого збереження цього сховища до року 8113, тоді ми наказуємо, щоб його відкрили органи влади, які представляють вищезазначені державні установи та адміністрацію Університету Оглторп. До того часу ми благаємо всіх людей, щоб ці двері та вміст склепу залишалися недоторканими», - пише видання Businessinsider.

Читай також:

Фото: Wikimedia Commons

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Унікальні рештки та кривавий водоспад: топ-7 феноменів Антарктиди, які не зустрічаються більше ніде у світі
Рятуючи спадщину: бібліотекарка з Донеччини відкрила у Черкасах куточок для читання з українською літературою
Берлінський стиліст щодня з 24 лютого робить ліфто-луки на підтримку України – фото миттєво залітають в тренди
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені

Цей вірус здатен інфікувати бактерії…

Інноваційні методи лікування: як стовбурові клітини прискорюють одужання поранених українських бійців?
П’ять золотих злитків вагою більше 5 кг знайшов британський колекціонер у бензобаку старого радянського танка
Читати більше