Екстремальні температури вб'ють людство…
Земля, наша домівка, існує вже 4,5 мільярда років. Протягом цього часу вона зазнала значних змін: від розплавленої магми до планети, вкритої суперконтинентами та життям. Проте майбутнє Землі виглядає зовсім не райдужно. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature Geoscience, наша планета може стати практично непридатною для життя вже через 250 мільйонів років.
Як пише видання iflscience, суперкомп'ютери змоделювали клімат на Землі в майбутньому, і результати виявилися похмурими. Очікується, що з'явиться новий суперконтинент під назвою Пангея Ультіма. Він розташовуватиметься в жарких і вологих тропіках. Температура на більшій частині планети може коливатися між 40 та 70 °C. Рівень вуглекислого газу в атмосфері може вдвічі перевищувати поточний рівень. Сонце буде випромінювати приблизно на 2,5% більше радіації. Сам розмір суперконтиненту зробить його майже непридатним для життя. Його внутрішні райони будуть значно гарячішими та сухішими, ніж прибережні райони. Це створить вороже середовище, позбавлене джерел їжі та води для ссавців.
Температури від 40 до 50 °C і навіть вищі екстремальні показники стануть нормою. Висока вологість лише погіршить ситуацію, зробивши життя нестерпним для людей та інших ссавців. Люди не зможуть охолоджувати свої тіла через піт, що призведе до їхнього вимирання.
Хоча дослідження описує далеке майбутнє, науковці наголошують на важливості боротьби з поточною кліматичною кризою. Юніс Ло, науковий співробітник зі зміни клімату та охорони здоров’я в Брістольському університеті, попередила про необхідність досягти нульових викидів. Вона підкреслила, що ми вже зараз відчуваємо сильну спеку, яка шкодить здоров’ю людей.
Читай також:
- Хижак, який жив 10 тисяч років тому, повернувся? Очевидці зняли на відео вовка, заввишки два метри
- У холодних водах Арктики морські дослідники знайшли новий вид коралів
- Навчання під час війни: як українські діти адаптуються за кордоном?
Фото: Farnsworth et al, University of Bristol, Nature Geoscience