Зброя майбутнього в боротьбі із дронами: США тестуватиме новий надпотужний захист від БПЛА

Цікаво Актуально
Поширити в соціальних мережах:

METEOR використовує інтенсивну електромагнітну енергію…

У 2026 році Військово-морські сили США збираються провести перші випробування потужної мікрохвильової зброї на борту свого морського судна, повідомляє видання iflscience, посилаючись на Військово-морського інституту США. Проект, відомий як METEOR, обіцяє стати першим кроком до ефективного недорогого захисту від безпілотних літальних апаратів.

METEOR використовує інтенсивну електромагнітну енергію, щоб знищити електроніку дронів, роблячи їх безперспективними для подальшого використання. Ця зброя обіцяє низьку ціну за постріл, глибокий запас енергії, значну дальність дії та короткий час ураження цілей. Це дозволить ефективно протистояти зграям безпілотників, які можуть бути скеровані на об'єкт в скоординованій атаці.

Поштовх до створення мікрохвильової зброї та інших систем спрямованої енергії є частково відповіддю на зростання недорогих БПЛА, які радикально змінили природу сучасної війни, такої як, наприклад, в Україні.

Захист від атак БПЛА за допомогою звичайної зброї коштує дорого, тоді як зброя спрямованої енергії може обіцяти знизити цю ціну, залишаючись високоефективною. Експерти вважають, що такі технології будуть все більш інтегрованими зі штучним інтелектом, що збільшить їх ефективність в боротьбі з ворогом.

Подібні проекти також розвивають інші країни. Великобританія, наприклад, продемонструвала свою систему DragonFire, яка здатна збивати повітряні цілі за допомогою великого лазера. Це свідчить про те, що зброя спрямованої енергії стає ключовим елементом військових стратегій всього світу.

«Спрямована енергія — це в основному електромагнітне випромінювання, чи то світло, чи радіочастотна енергія, і тому поширюється зі швидкістю світла, - розповів головний директор відділу спрямованої енергії в Офісі заступника міністра оборони з досліджень та інженерії Френк Петеркін. – Ми говоримо про те, що гіперзвукові загрози є дуже, дуже швидкими — це десь у діапазоні від 5 до 15 Махів. Швидкість світла приблизно в 100 000 разів більша за все, що ми чи хтось інший використовуємо за допомогою гіперзвукових систем. Це дуже швидко».

Читай також:

Фото: Staff Sgt. Donald Holbert/ US Marine Corps

Поширити в соціальних мережах: