Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Заявка до вступу в НАТО: коли Україну приймуть до Альянсу?

Заявка до вступу в НАТО: коли Україну приймуть до Альянсу?
Поширити в соціальних мережах:

Багато керівників країн-членів НАТО вже підтримали нашу державу…

Нещодавно Президент України Володимир Зеленський у прямому ефірі підписав заявку до вступу в НАТО. Сталося це після підписання путіним указів про «приєднання» чотирьох частково окупованих українських регіонів. Чи може Україна розраховувати на позитивну зміну позиції членів НАТО, які раніше скептично ставилися до вступу нашої держави до Альянсу? Чи захочуть усі країни-члени НАТО погодитися з прискореним прийомом до альянсу країни, на території якої відбуваються військові дії і на частину території якої відкрито претендує інша держава, що має значний арсенал ядерного озброєння? Ці питання розібрали у центрі протидії дезінформації.

На це складне запитання багато керівників країн-членів НАТО вже відповіли позитивно. Без сумніву, будуть і ті лідери, які рішуче не погодяться з такою можливістю. Супротивником вступу України до Альянсу може стати Угорщина, яка від початку повномасштабного російського вторгнення обрала проросійську позицію і відмовляється тісно співпрацювати у забезпеченні обороноздатності України. Проте є переконання, що на тлі українських перемог Будапешт кардинально змінить свою позицію і підтримає вступ України до НАТО. Українські дипломати вважають, що і позиція Анкари щодо заявки України не буде такою радикальною, як під час вступу до НАТО Швеції та Фінляндії.

Звернення Києва до НАТО змінює логіку та динаміку процесу вступу України до Альянсу. Фактично Україна вже стала членом НАТО, залишилося закріпити це юридично.

Серед однозначних позитивних критеріїв членства для України є те, що наша країна слугує буфером безпеки Європи та росії. Перемоги ЗСУ на фронті підвищили статус української армії в очах світової спільноти, тому наразі НАТО зацікавлена у такому сильному союзникові, як Україна.

Вагомим плюсом при вступі буде те, що Україна чи не найбільше серед країн Європи близька до виконання тих вимог, які висуваються для членства в НАТО. Зараз значна частина держав Альянсу мають менші показники, ніж Україна, в освоєнні цих вимог, тим більше немає жодного члена НАТО, який би повністю їх виконав.  За шість місяців війни Україна співпрацює з НАТО глибше, ніж деякі формальні члени – вона  опанувала понад 300 стандартів НАТО, успішно використовує на полі бою високотехнологічну натовську зброю.

В питанні вступу до НАТО ключовим є навіть не виконання переліку вимог, а готовність країни виконувати обов’язки члена блоку. Тим більше, що приклад Фінляндії та Швеції показав, що можна вступити до НАТО без узгодженого Плану дій щодо членства.

Сьогодні Україна разом із міжнародними партнерами готує двосторонній договір про гарантії безпеки під час перехідного періоду вступу нашої країни до НАТО. Цей міжнародний документ має бути багатостороннім, нового формату з конкретними діями у відповідь на загрози, що виникатимуть або виникають для територіальної цілісності країн-учасниць цього договору.  Про  результати говорити зарано, але у підсумковому варіанті перемовини дозволять сформувати політичний консенсус 30 країн, і це сприятиме тому, що Україна рано чи пізно буде у складі НАТО.

Таким чином, на сьогодні Україна має всі підстави стати повноцінним членом Північноатлантичного альянсу за унікальним форматом. Час прийняття залежить від того, наскільки буде нейтралізована бюрократична складова в самій структурі НАТО, яка сьогодні працює проти загальносвітових основ нацбезпеки.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Знаходять особисті речі попередніх власників: солдатів рф почали одягати у форму вбитих або поранених
Знаходять особисті речі попередніх власників: солдатів рф почали одягати у форму вбитих або поранених

Росія вже давно не може забезпечити всіх мобілізованих на війну проти України…

Дива на передовій: військовий капелан розповів про божі знаки, які допомогли врятувати житті бійців
Дива на передовій: військовий капелан розповів про божі знаки, які допомогли врятувати житті бійців

Він разом із колегами взяв духовну опіку над українськими військовими…

30 листопада телеканал 2+2 транслюватиме перенесений матч «Динамо» – «Металіст»
30 листопада телеканал 2+2 транслюватиме перенесений матч «Динамо» – «Металіст»

Нарешті відбудеться друга зустріч в історії протистояння команд…

Два літаки та пів тисячі російських солдатів у пакетах: бойові втрати ворога станом на 29 листопада
«У росіян не вистачає мізків, аби самим розібратися»: ліквідація іранських інструкторів у Криму сповільнить освоєння орками дронів-камікадзе
Янукович регулярно літав до алтайських шаманів: що нашіптували президенту-втікачу перевдягненні співробітники фсб?
Янукович регулярно літав до алтайських шаманів: що нашіптували президенту-втікачу перевдягненні співробітники фсб?

У ефективність вирішення проблем за допомогою темних сил вірять чимало політиків…

Читати більше