Загроза з космосу: чому науковці стурбовані астероїдним вибухом, який стався 2,5 млн років тому над Антарктидою?

Загроза з космосу: чому науковці стурбовані астероїдним вибухом, який стався 2,5 млн років тому над Антарктидою?
Поширити в соціальних мережах:

Повітряні вибухи астероїдів можуть мати…

У результаті нового дослідження, проведеного командою науковців, виявлено, що приблизно 2,5 мільйона років тому над Антарктидою стався вибух астероїда. Як пише видання sciencenews, дослідники в Earth and Planetary Science Letters заявляють, що цей вибух виявився найдавнішим відомим випадком подібного розпаду.

Головні докази отримані з аналізу хімічного складу понад 100 крихітних шматочків каміння, які були знайдені у льоді Білого континенту. Ці шматочки містили мінерали, характерні для астероїдів типу звичайний хондрит, а також показали ознаки того, що вони утворилися в результаті повітряного вибуху, який взаємодіяв з льодом і досяг землі.

Повітряні вибухи астероїдів можуть мати надзвичайно руйнівні наслідки, передаючи величезну кінетичну енергію в ударну хвилю, що може призвести до руйнування на значній території.

Дослідники наголошують на важливості подальшого дослідження подібних випадків в історії Землі. Відкриття цього астероїдного вибуху в Антарктиді свідчить про те, що такі події сталися раніше, і можуть статися знову у майбутньому. Це викликає необхідність подальшого вивчення та моніторингу астероїдної активності, щоб уникнути потенційних загроз для нашої планети.

Такі відкриття нагадують нам про важливість розвитку стратегій захисту від астероїдних зіткнень та створення систем спостереження, що дозволять вчасно виявляти та відслідковувати потенційні загрози з космосу. Вивчення таких історичних випадків допомагає нам краще зрозуміти ризики, пов'язані з космічними об'єктами та підготуватися до можливих майбутніх сценаріїв.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Дивись матч «Динамо» - «Полісся» на телеканалі 2+2
На телеканалі 2+2 прем’єра міні-серіалу «Переслідуючи вогонь»
Ані пастки, ані кулі його не беруть: африканські дикуни приносять людські жертви річковому чудовиську
Жадають людської крові: вчені виявили небезпечні бактерії-«вампіри»
Здатен пропалити метал: «Укроборонпром» розробив унікальний «олівець» для розміновування
Підступність інформаційної війни: як російські пропагандисти впливають на наше фізичне здоров'я?
Читати більше