Уламки виявили шахтарі в осушеній лагуні…
У пустелі Намібії виявлено унікальну знахідку – уламки португальського корабля, що затонув понад 500 років тому, повідомляє видання The Independent. Шахтарі з компанії De Beers, які займаються видобутком алмазів, випадково натрапили на скарби під час розкопок в районі Ораньємунду. Корабель, наповнений золотими монетами, зник в 1533 році, прямуючи з Лісабона до Індії. Археологи визначили, що це судно під назвою Bom Jesus, яке протягом століть залишалось в пустельних пісках Намібії.
Уламки корабля виявили в осушеній лагуні. Спочатку знайшли лише кілька старовинних предметів, але через шість днів пошуків між кістками та інструментами були виявлені золоті монети, загальна вартість яких оцінюється в майже 12 мільйонів доларів.
Археологи стверджують, що вантаж корабля не обмежується лише золотом. Знайдені також релігійні артефакти, одяг і навіть кістки членів екіпажу.
Доктор Дітер Нолі, фахівець з морської археології, був одним із перших, хто оглянув місце розкопок. Він протягом багатьох років навчав шахтарів, що «одного дня» вони можуть знайти корабель, і його очікування виправдалися. Після шести днів розкопок було знайдено скриню зі скарбами, яка пролежала на дні океану протягом 500 років, а згодом була засипана пісками пустелі.
Доктор Нолі вважає, що корабель затонув через перевантаження та несприятливі погодні умови, хоча точні причини аварії досі залишаються загадкою.
Цікаво, що уряд Португалії відмовився від своїх прав на скарби корабля, що дозволило Намібії залишити собі дорогоцінний вантаж. Це рідкісний випадок, коли національна знахідка залишається країні, на території якої її було виявлено.
Останніми роками в цьому регіоні знаходять усе більше уламків кораблів, найстарішим з яких до цього часу була знахідка корабля «Фліссінген», що затонув у 1747 році.
Читай також:
- Історичні зрадники України: хто із видатних українців подарував нашу назву Російській імперії?
- Портал між раєм та пеклом може бути в Кам'янець-Подільську: «вхід до царства мертвих» там шукала Клеопатра
- Штучний інтелект на полі бою: нові можливості чи смертельна помилка?
Фото: Dieter Noli