Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Загадки покинутих міст світу 2019-02-27

Загадки покинутих міст світу

Загадки покинутих міст світу
unsplash.com
Поширити в соціальних мережах:

Стародавні міста приховують не одну таємницю.

Чому вони раптово стали безлюдними? Ми розповімо про 5 міст світу, які окрім архітектурних шедеврів зберегли для нас безліч загадок.

Чичен-Іца, Мексика

Одне з найбільших міст цивілізації майя, засноване в V-VI столітті. В результаті розкопок на території міста було виявлено безліч архітектурних пам’яток. Зокрема, знамениті піраміди Чичен-Іци, які чудово збереглися. Найбільшою серед них є Храм Кукулькана – піраміда з 9 ступенів, яка досягає 24 метрів. 

У 1194 році жителі покинули його з невідомих причин. На жаль, іспанські завойовники знищили величезну кількість манускриптів майя, тому археологам не вдається з’ясувати справжню причину занепаду великого міста.

Фото: unsplash.com

Меса-Верде, США

Навколишні пейзажі подарували цьому місту мальовничу назву, що в перекладі з іспанської означає «Зелений стіл». Це найбільший археологічний заповідник в Сполучених Штатах. В першу чергу він цікавий скельними житлами, в яких близько тисячі років тому жили індіанці племені анасазі. Індійські будови ділилися на цілі села, які знаходилися на вершині гір. А деякі житлові приміщення складалися з чотирьох рівнів та десятків кімнат.

Анасазі повністю зникли з Меса-Верде у XV столітті. Причини, чому люди покинули свої будинки, до наших днів залишаються невідомими. Існує лише припущення, що в цьому винна тривала посуха.

Фото: @bohemianjess

Паленке, Мексика

Це найбільші руїни стародавнього міста племені майя, яке у першому столітті до нашої ери збудував король Пакаль.

Тут виявлено більше тисячі будівель, але детально вивчена і відновлена лише частина з них. Візитівка Паленте – Храм написів, названий так через велику кількість ієрогліфів на сходах, стінах і колонах. 

Місто не зруйноване війною чи землетрусом, але до 900 року життя у ньому зникло. Що стало причиною занепаду Паленке, поки що для усіх таємниця. 

Фото: @_fylatova_

Мохенджо-Даро, Пакистан

Місто-сучасник Стародавнього Єгипту і Месопотамії, а також одне з перших міст Південної Індії. Виникло Мохенджо-Даро близько 2600 року до нашої ери, і для того часу мало ідеальне планування міста. 

Місто процвітало майже тисячу років, але життя у ньому раптово зупинилося. Дослідження Мохенджо-Даро підкинули ще більше загадок: у стародавньому поселенні знайшли розплавлений пісок, який перетворився на зелену склоподібну масу. 

Температура, необхідна для перетворення піску в скло, на Землі природним чином не виникає. Що ж сталося з цим містом ніхто не знає. Але вчені припускають, що Мохенджо-Даро – перше місто в історії нашої планети, яке зазнало ядерного бомбардування.

Фото: @ali_malik

Мачу-Пікчу, Перу

Легендарне «місто в небесах», одне з семи чудес світу, яке побудували інки в середині XV століття. Воно складається з приблизно двохсот споруд різного призначення: житлові будинки, храми, склади, резиденції. 

Побудувати в ті часи таке місто було практично неможливо. Просто уявіть, що будинки зводилися на природних схилах, при цьому залишалися непохитними навіть під час землетрусів! Очевидно, що жителі Мачу-Пікчу володіли всіма необхідними знаннями. 

Здавалося б, це місце ідеальне для життя. Але в 1532 році всі жителі Мачу-Пікчу таємничо зникли. Місто уникнуло нападу конкістадорів, його не зруйнували землетруси. Тож чому люди його залишили досі залишається загадкою.

Фото: unsplash.com

Більше про таємниці покинутих міст світу можна дізнатися з проекту Загублений світ 

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

«Десна» – «Шахтар»: Матч української Прем'єр-ліги онлайн на 2+2
«Десна» – «Шахтар»: Матч української Прем'єр-ліги онлайн на 2+2

Футбольний поєдинок відбудеться на стадіоні імені Юрія Гагаріна в Чернігові.

Чорна діра Стрілець А* з'їдає все на своєму шляху: Чи варто непокоїтись землянам
Сильні лапи та гігантські розміри: Виявлено сімейство доісторичних сумчастих
Сильні лапи та гігантські розміри: Виявлено сімейство доісторичних сумчастих

Знахідки палеонтологів не перестають дивувати увесь науковий світ.

«Карпатський рейнджер»: Чим дивуватиме глядачів новий вестерн по-українськи
«Карпатський рейнджер»: Чим дивуватиме глядачів новий вестерн по-українськи

Прем'єра серіалу запланована на лютий 2020 року.

Знайдено корабель, на якому Джеймс Кук відкрив Австралію
Знайдено корабель, на якому Джеймс Кук відкрив Австралію

Залишки судна помітили у гавані Ньюпорта, американський штат Род-Айленд.

«Додому»: Вийшов перший трейлер українського фільму, який змагатиметься за Оскар
«Додому»: Вийшов перший трейлер українського фільму, який змагатиметься за Оскар

В українському прокаті стрічка з'явиться 7 листопада.

Читати більше