Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Загадки покинутих міст світу 2019-10-04

Загадки покинутих міст світу

Загадки покинутих міст світу
unsplash.com
Поширити в соціальних мережах:

Стародавні міста приховують не одну таємницю.

Чому вони раптово стали безлюдними? Ми розповімо про 5 міст світу, які окрім архітектурних шедеврів зберегли для нас безліч загадок.

Чичен-Іца, Мексика

Одне з найбільших міст цивілізації майя, засноване в V-VI столітті. В результаті розкопок на території міста було виявлено безліч архітектурних пам’яток. Зокрема, знамениті піраміди Чичен-Іци, які чудово збереглися. Найбільшою серед них є Храм Кукулькана – піраміда з 9 ступенів, яка досягає 24 метрів. 

У 1194 році жителі покинули його з невідомих причин. На жаль, іспанські завойовники знищили величезну кількість манускриптів майя, тому археологам не вдається з’ясувати справжню причину занепаду великого міста.

Фото: unsplash.com

Меса-Верде, США

Навколишні пейзажі подарували цьому місту мальовничу назву, що в перекладі з іспанської означає «Зелений стіл». Це найбільший археологічний заповідник в Сполучених Штатах. В першу чергу він цікавий скельними житлами, в яких близько тисячі років тому жили індіанці племені анасазі. Індійські будови ділилися на цілі села, які знаходилися на вершині гір. А деякі житлові приміщення складалися з чотирьох рівнів та десятків кімнат.

Анасазі повністю зникли з Меса-Верде у XV столітті. Причини, чому люди покинули свої будинки, до наших днів залишаються невідомими. Існує лише припущення, що в цьому винна тривала посуха.

Фото: @bohemianjess

Паленке, Мексика

Це найбільші руїни стародавнього міста племені майя, яке у першому столітті до нашої ери збудував король Пакаль.

Тут виявлено більше тисячі будівель, але детально вивчена і відновлена лише частина з них. Візитівка Паленте – Храм написів, названий так через велику кількість ієрогліфів на сходах, стінах і колонах. 

Місто не зруйноване війною чи землетрусом, але до 900 року життя у ньому зникло. Що стало причиною занепаду Паленке, поки що для усіх таємниця. 

Фото: @_fylatova_

Мохенджо-Даро, Пакистан

Місто-сучасник Стародавнього Єгипту і Месопотамії, а також одне з перших міст Південної Індії. Виникло Мохенджо-Даро близько 2600 року до нашої ери, і для того часу мало ідеальне планування міста. 

Місто процвітало майже тисячу років, але життя у ньому раптово зупинилося. Дослідження Мохенджо-Даро підкинули ще більше загадок: у стародавньому поселенні знайшли розплавлений пісок, який перетворився на зелену склоподібну масу. 

Температура, необхідна для перетворення піску в скло, на Землі природним чином не виникає. Що ж сталося з цим містом ніхто не знає. Але вчені припускають, що Мохенджо-Даро – перше місто в історії нашої планети, яке зазнало ядерного бомбардування.

Фото: @ali_malik

Мачу-Пікчу, Перу

Легендарне «місто в небесах», одне з семи чудес світу, яке побудували інки в середині XV століття. Воно складається з приблизно двохсот споруд різного призначення: житлові будинки, храми, склади, резиденції. 

Побудувати в ті часи таке місто було практично неможливо. Просто уявіть, що будинки зводилися на природних схилах, при цьому залишалися непохитними навіть під час землетрусів! Очевидно, що жителі Мачу-Пікчу володіли всіма необхідними знаннями. 

Здавалося б, це місце ідеальне для життя. Але в 1532 році всі жителі Мачу-Пікчу таємничо зникли. Місто уникнуло нападу конкістадорів, його не зруйнували землетруси. Тож чому люди його залишили досі залишається загадкою.

Фото: unsplash.com

Більше про таємниці покинутих міст світу можна дізнатися з проекту Загублений світ 

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020
Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020

Таке рішення було прийняте сьогодні, 16 січня, на прохання офіційних супутникових операторів та за результатами аналізу рівня готовності населення.

70-річний боксер нокаутував 43-річного суперника (відео)
Мексиканські копи закуплять українські електробайки
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)

Його тестування виявилося успішним.

Краківські будівельники випадково знайшли скарб, вартістю понад 12 млн гривень
«Плануємо знести голову»: Батько та тренер Лопеса зухвало прокоментував бій із Ломаченком
Читати більше