Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Загадки найвідоміших картин світу

Загадки найвідоміших картин світу
Поширити в соціальних мережах:

Ви й не здогадувалися, скільки таємниць приховують знані шедеври.

Художники закладали у свої картини подвійний сенс, додавали загадкові деталі й неодноразово змінювали сюжети зображень.

Кожен бачив ці твори мистецтва хоча б раз у житті, але навіть не здогадувався, які секрети вони приховують.

Таємна вечеря

Коли Леонардо да Вінчі писав «Таємну вечерю», він надавав особливого значення двом постатям: Христа та Юди. Митець дуже довго шукав натурників, і врешті-решт йому вдалося знайти хлопця для образу Христа серед юних півчих.

Пройшло три роки, фреска була майже завершена, але підібрати натурника для Юди Леонардо так і не вдавалося. Одного разу, коли він йшов вулицею, то наткнувся на п'яницю, який валявся в стічній канаві.

Саме в його рисах обличчя Леонардо побачив Юду. Сп'янілого чоловіка привели до собору, і хоча той не розумів, що коїться, художник завершив роботу.

Згодом натурник протверезів, побачив фреску і крикнув, що вже бачив її раніше.

«Коли?», – здивовано запитав Леонардо.

Виявилося, що це було кілька років тому, коли він співав у церковному хорі. Тільки тоді Леонардо писав з нього не Юду, а Христа.

Старий рибак

Угорський художник Тівадар Чонтварі Костка написав картину «Старий Рибак» у 1902 році. На перший погляд, у ній немає жодної таємничості, але митець заклав підтекст, який вдалося зрозуміти не відразу.

Столітня загадка була розсекречена лише нещодавно: якщо до середини картини прикласти вертикальне дзеркало, то в залежності від того, куди його звернено, можна побачити або Бога, або Диявола. Сенс у тому, що у кожній людині ховаються обидві сторони – як світла, так і темна.

Мона Ліза

Загадковість у мистецтві безперечно асоціюється з Моною Лізою. І це не дивно, бо шедевр справді має безліч досі непояснених явищ. 

  • Що ховається за невловимою посмішкою Джоконди?

Її вираз обличчя самовдоволений, зверхній чи збентежений? Леонардо да Вінчі чудово знав, що в німій поезії почуттів очі та губи неодмінно римуються.

«Ось чому Леонардо залишив їх вираз навмисно нечітким, – писав відомий історик Е. Гомбріч, пояснюючи, чому кутки рота і очей Мони Лізи зливаються в м'які тіні. – Вираз її обличчя ніби постійно вислизає від глядача».

  • Красуня – беззуба?

Існує ще одна версія загадкової посмішки красуні – американський мистецтвознавець (а за сумісництвом стоматолог) Джозеф Борковські вважає, що, судячи з виразу обличчя, жінка втратила багато зубів.

Вивчаючи збільшені фотографії шедевра, Борковські виявив також шрами навколо її рота. «Вираз її обличчя типовий для людей, які втратили передні зуби», – вважає експерт.

  • Код да Вінчі 

Художник залишив на картині зашифрований код – ряд дуже маленьких літер і цифр, про значення яких сперечаються й досі.

Під мікроскопом у правому оці Мони Лізи можна розгледіти букви LV. В лівому оці також є якісь символи, але не такі помітні, як інші. Вони нагадують букви CE, або букву B. На арці мосту, що на тлі картини, є напис або «72», або «L2». Також на картині є число 149 і четверте затерте число після них.

  • Ще один варіант шедевру

Цікаво, що Знаменита «Джоконда» існує у двох варіантах: оголена версія називається «Мона Ванна», її написав маловідомий художник Салаї, який був учнем і натурником великого Леонардо да Вінчі. Багато мистецтвознавців упевнені, що саме він був моделлю для картин Леонардо «Іоанн Хреститель» та «Бахус».

  • Мона Ліза – чоловік?

Відомий дослідник Мони Лізи Сільвано Вінченті упевнений, що для Леонардо позував юнак в жіночій сукні. І це не хто інший, як Салаї – учень да Вінчі, зображений на картинах «Іван Хреститель» і «Ангел у плоті», де юнак наділений тією ж посмішкою, що й Мона Ліза.

Створення Адама

Експерти вважають, що на одній зі своїх найвідоміших робіт Мікеланджело залишив деякі анатомічні ілюстрації, і в правій частині картини, ймовірно, зображений величезний мозок.

Дивно, але можна знайти навіть складні його компоненти, такі як мозочок, зорові нерви й гіпофіз. А помітна зелена стрічка ідеально збігається з місцем, де знаходиться хребетна артерія.

Сцена на березі

Здавалося б, звичайний пейзаж – човни, пляж, море. І тільки рентгенівське дослідження показало, що люди зібралися на березі не просто так.

В оригіналі вони розглядали тушу кита, викинутого на берег. В якийсь момент автор картини Хендрік ван Антоніссен вирішив, що ніхто не захоче дивитися на мертвого кита, і замалював його, змінивши цим самим сенс зображення.

Автопортрет з трубкою

Про те, що Вінсент ван Гог сам відрізав собі вухо, ходять легенди. Зараз найбільш вірогідною вважається версія про те, що вухо Ван Гог пошкодив у невеликій сутичці за участю іншого художника – Поля Гогена.

Автопортрет цікавий тим, що зображає реальність в спотвореному вигляді: художник зображений з перев'язаним правим вухом, тому що при роботі він використовував дзеркало. Насправді ж постраждало ліве.

Сталість пам'яті

Картини Сальвадора Далі вражають незвичними сюжетами. Якось художник розповів, що його робота «Сталість пам'яті» була написана в результаті асоціацій, що виникли при вигляді плавленого сиру.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Прокляті вулиці: чому майже у кожному місті на планеті є місця, де люди жити не можуть?
«Мені соромно бути росіянином»: французький актор Жерар Депардьє відмовився від російського громадянства
«Мені соромно бути росіянином»: французький актор Жерар Депардьє відмовився від російського громадянства

Він обіймався з путіним, став росіянином та навіть прийняв православ'я…

24 тисячі окупантів ліквідовано в Україні з початку року: бойові втрати ворога станом на 5 лютого
Китай допомагає росії оснащувати свої винищувачі, підводні човни та військових
Китай допомагає росії оснащувати свої винищувачі, підводні човни та військових

Понад 84 000 відправлень зафіксовано російською митницею…

Не прилипає до рани та має ефект охолодження: львівські інженери розробили пов'язку з водоростей
Не прилипає до рани та має ефект охолодження: львівські інженери розробили пов'язку з водоростей

Вона не тільки знімає біль, а й прискорює загоєння, що важливо під час війни…

Що таке аутизм – хвороба чи крок людства в майбутнє
Що таке аутизм – хвороба чи крок людства в майбутнє

В ізраїльській армії є спецпідрозділ, куди набирають лише аутистів…

Читати більше