Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Як українцям інвестувати в сонячну енергетику? 2019-09-17

Як українцям інвестувати в сонячну енергетику?

Як українцям інвестувати в сонячну енергетику?
unsplash.com
Поширити в соціальних мережах:

В Україні стартувала глобальна краудфандингова кампанія.

Тепер кожен може інвестувати у сонячну енергетику і долучитися до енергетичного кооперативу «Сонячне Місто». На дахах муніципальних будівель у Славутичі встановляться сонячні електростанції.

Продаж електроенергії за «зеленим тарифом» дозволить повернути початкові інвестиції членам кооперативу та отримати чистий прибуток за кілька років. Отримати частку сонячної електростанції можна починаючи із дуже демократичної суми – 15 000 гривень.

Ідея «Сонячного Міста» дуже проста – встановлення сонячної електростанції потужністю 200 кВт на трьох муніципальних дахах у Славутичі (Київська область).

Її співвласниками стають усі члени кооперативу, які придбали паї. Вони ж отримують прибутки від продажу електроенергії за «зеленим тарифом». Інвестувати в «Сонячне Місто» все одно, що мати депозит у євро з відсотковою ставкою в 11%. Це можливо завдяки тому, що «зелений тариф» в Україні прив’язаний до курсу євро.

Кожному учаснику кооперативу, який вклав 1000 євро щороку до 2030 року повертатимуть 139 євро. За прогнозами інверсторів, період окупності проекту – 7 років, що враховує зміну вартості грошей у майбутньому. Окрім того, «Сонячне Місто» – це більше, ніж інвестиція. 5% з чистого прибутку кооперативу йтиме на проекти, спрямовані на розвиток Славутича.

«Чому саме Славутич? Бо це наймолодше місто в Україні, яке збудоване для розміщення працівників Чорнобильської АЕС після 1986 року. Саме тому Славутич налічує безліч талановитих електроінженерів і має перевагу в наявності кваліфікованої робочої сили», – зазначає голова кооперативу Андрій Зінченко.

Придбати пай та стати частиною енергетичних змін дуже легко. На сайті є плажка «Долучитися!». Мінімальний внесок починається  з 15000 грн. На ці кошти і побудується сонячна електростанція на дахах, орендованих кооперативом у Славутича. Зустріч усіх учасників кооперативу відбудеться 28 вересня.

Така практика не нова – за останні роки у розвинених країнах вона набула широкого поширення під назвою equity crowdfunding.

В Україні ж – вперше. Цікавим фактом є те, що деякі люди купують пай не для себе, а для своїх дітей. Таким чином вже з дитинства батьки роблять своїх дітей відповідальними за екологічний стан країни та світу.

Щоб встановити електростанцію до кінця року і скористатись поточним рівнем «зеленого тарифу», краудфандингова кампанія обмежена до 30 вересня.

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Дивіться матч «Динамо»–«Зоря» онлайн
Дивіться матч «Динамо»–«Зоря» онлайн

Головні конкуренти на місце у Лізі чемпіонів зустрінуться вже цієї неділі!

1+1 video покаже найочікуваніший турнір року – FEA Kickboxing World GP Chisinau
1+1 video покаже найочікуваніший турнір року – FEA Kickboxing World GP Chisinau

Не пропустіть цю видовищну подію!

5 приголомшливих фільмів, заснованих на реальних подіях
5 приголомшливих фільмів, заснованих на реальних подіях

Їх варто переглянути кожному!

Вище неба: У США продають перший у світі літаючий автомобіль
З’явився перший трейлер нового «Джеймса Бонда»
З’явився перший трейлер нового «Джеймса Бонда»

Прем'єру очікують 9 квітня 2020 року.

Студія Marvel презентувала трейлер фільму «Чорна вдова»
Студія Marvel презентувала трейлер фільму «Чорна вдова»

Прем’єра запланована на травень 2020 року.

Читати більше