«Я потрапив на війну через хитрий блат»: автор текстів пісень для «Бумбокс» про те, як його не брали до ЗСУ

«Я потрапив на війну через хитрий блат»: автор текстів пісень для «Бумбокс» про те, як його не брали до ЗСУ
Поширити в соціальних мережах:

Зараз в Україні воюють тисячі людей різних професій…

Зараз в Україні воюють тисячі людей різних професій і представники творчих серед них не рідкість. У кожного з них є своя історія. Так, наприклад, український поет, автор збірок віршів та текстів пісень для таких виконавців, як Kozak System, Орест Лютий, «Бумбокс» та інші Артем Полежака згадує, як війна застала його у рідному Харкові.

«Підскочив з ліжка, як і решта моїх співвітчизників, десь о п'ятій ранку з першою думкою в сонній голові: це не феєрверк. Хочу подивитись новини — Інтернету нема.  Почав обдзвонювати друзів, ну і так, це був не феєрверк – згадує Артем – Пам’ятаю, як випив кави, зібрався й пішов до воєнкомату».

Там поетові сказали, що зараз потрібні люди з досвідом, записали його телефон і сказали: «Вам в разі потреби зателефонують». Тоді йому так і не перетелефонували, проте Артему таки вдалося потрапити на війну і тут у нагоді стали його зв’язки:

«В ТрО теж відмовили. Отже, це довга історія. Але через особисті знайомства й хитрий блат врешті решт все вдалося. Хіба шо хабаря не платив (сміється). Це сталося 1 квітня. І це був найкращий першоквітневий жарт в моєму житті. В хорошому сенсі цього слова, звичайно».

вп

За час перебування на захисті держави у Артема навіть народилося декілька невеличких віршів.

«Там нема ніякого пафосу, це або дуже інтимна лірика, або іронічна. Писалося в «окопний період», коли були на передку. Як з'ясувалося, під обстрілами непогано віршується. Ну бо, а що ще робити під обстрілами, як не вірші складати? Скоро знов виїжджати «на нуль», подивимось, що там мені муза приготувала», - зізнається поет.

Окрім Артема Полежака на захист України від російської орди стали і інші представники творчої професії.

«Мій видавець Андрій Гончарук на фронті. Поет Євген Іванич Манженко, поет Ігор Мітров, поет Ігор Астапенко, прозаїк Артем Чех — всі воюють. Поетка Оленка Герасим'юк — парамедик. Поет і музикант Олег Каданов — волонтер. Ну, про Хливнюка й Положинського вся країна знає. Воюють сотні людей творчих професій, так само як і будь-яких інших професій. Бо яке це взагалі має значення, хто ти там, митець чи не митець? Тут же ж задачі трохи інші. Хоча, зрозуміло, що всяким фрилансерам і просто таким, як я, ледацюгам, все дається важче, бо армія — це дисципліна й щоденна важка фізична праця», - каже Артем.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?

Тактика полягає в тому, щоб використовувати неважливі або нерелевантні факти, які…

Таємничий череп із Китаю віком 1 мільйон років може належати до роду «людини-дракона»
Таємничий череп із Китаю віком 1 мільйон років може належати до роду «людини-дракона»

Нещодавно вчені реконструювали череп і зробили сенсаційну заяву…

Історії маленьких українців, які змінюють Україну та світ – у новому випуску «Загубленого світу»
Поєднував птахів і рептилій: вчені дослідили унікальні скам'янілості динозавра зі «скляною» шкірою
Читати більше