Вікно у минуле Землі: виявлена астрономами нова планета, може розкрити таємницю виникнення життя у Всесвіті

Вікно у минуле Землі: виявлена астрономами нова планета, може розкрити таємницю виникнення життя у Всесвіті
Поширити в соціальних мережах:

Вона є найменшою знайденою планетою, віком менше 500 мільйонів рокі…

Вчені виявили екзопланету, яка стала унікальним вікном у минуле нашої планети. HD 63433 d, що обертається навколо молодої зірки, лише на трішки більша за Землю, стала об'єктом інтенсивних досліджень астрономів. Як пише видання sciencealert, відкриття цієї планети відбулося завдяки телескопу TESS, який виявив слабкі регулярні провали в зоряному світлі, що свідчать про наявність орбітальної екзопланети.

HD 63433 d є найменшою знайденою планетою віком менше 500 мільйонів років, що дає унікальну можливість вивчити процеси формування та еволюції планет, схожих на Землю. Згідно з астрофізиком Меліндою Соарес-Фуртадо та астрономом Бенджаміном Капістрантом, HD 63433 d може бути ключем до розуміння умов, необхідних для виникнення життя в інших частинах Всесвіту.

Хоча планета схожа на Землю у розмірі та масі, вона припливно заблокована до своєї зірки через вузьку орбіту. Це означає, що одна сторона HD 63433 d завжди отримує тягар тепла від зірки, що може впливати на її поверхню. За даними астрономів, це може призвести до того, що півкуля планети буде постійною лавовою поверхнею, із денною температурою близько 1570 Кельвінів.

Незважаючи на відмінності в умовах, HD 63433 d вважається цікавим об'єктом для подальших досліджень. Вчені сподіваються визначити масу планети, а це відкриє нові можливості для вивчення її складу та атмосфери. Науковці також розраховують використовувати дані про HD 63433 d для отримання важливих відомостей про умови формування планет в молодих зіркових системах.

Дослідження цієї екзопланети, опубліковане в The Astronomical Journal, ставить під сумнів концепцію того, як могла виглядати рання Земля та розкриває нові горизонти для астрономічних відкриттів в пошуках планет, схожих на нашу рідну планету.

Читай також:

Фото: Alyssa Jankowski

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Читати більше