Викид радіації в океан: затонулий російський атомний підводний човен може забруднювати навколишню воду

Викид радіації в океан: затонулий російський атомний підводний човен може забруднювати навколишню воду
Поширити в соціальних мережах:

Уламки лежали на дні понад 30 років…

7 квітня 1989 року російський атомний підводний човен K-278 «Комсомолець» затонув поблизу берегів Норвегії після пожежі, що виникла внаслідок короткого замикання. Цей інцидент став джерелом розповсюдження радіоактивних матеріалів у навколишнє середовище. Чи може ця подія становити загрозу для морського життя та екології зараз, зацікавилось видання Іflscience.

K-278 «Комсомолець» був атомним підводним човном радянського флоту і однією з перших підводних лодок з титановим корпусом, що дозволяв їй занурюватися на значно більшу глибину, ніж інші підводні човни. Під час аварії вона затонув, а більшість членів екіпажу загинула або постраждала від переохолодження.

Понад 30 років ядерні торпеди субмарини лежать на дні океану в одному з найбагатших рибальських районів у світі. За цей час радіоактивні матеріали витікали в морське середовище через роз'єднання корпусу судна та корпусів ядерних боєголовок. У 2019 році було зафіксовано високий рівень радіації у воді біля уламків K-278, особливо радіоактивного цезію-137.

Поки що не зовсім зрозуміло, чи походить забруднення від ядерного реактора чи від торпед. Норвезькі дослідники поки не вважають цю ситуацію критичною. З початку 1990-х років, Норвезький інститут досліджень штату Мен (IMR) та Норвезьке управління з радіаційної та ядерної безпеки (DSA) ведуть моніторинг води навколо уламків. На сьогоднішній день будь-який витік відбувається на рівнях, які не загрожують навколишньому середовищу, оскільки судно знаходиться на великій глибині під водою, і забруднення розбавляється перед тим, як стати небезпечним.

Моделювання показує, що навіть при виливанні всього радіоактивного цезію з K-278, вплив на морське життя був би незначним. Таким чином, на сьогоднішній день загрози для навколишнього середовища внаслідок цієї аварії не існує. Але важливо продовжувати моніторинг і дослідження, щоб вчасно виявити можливі ризики та вжити заходи для їх запобігання.

Читай також:

Фото: Міністерство оборони США (DoD) через Wikimedia Commons

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Читати більше