Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Велика «карта скарбів»: дослідники розкрили справжнє значення каменю із загадковими гравіруваннями

Велика «карта скарбів»: дослідники розкрили справжнє значення каменю із загадковими гравіруваннями
Поширити в соціальних мережах:

Його знайшли у Франції ще в 1900 році, але справжнє значення лишилося нерозгаданим…

Археологи на північному заході Франції виявили камінь з загадковими гравіруваннями, який нині вважається великою «картою скарбів» стародавньої території. Плита, відома як «плита Сен-Белека», вперше виявлена в 1900 році місцевим істориком, але її справжнє значення лишилося нерозгаданим протягом багатьох років. Однак у 2021 році дослідники оголосили цю плиту найдавнішою картою Європи та розпочали розгадування її гравіювання, щоб зрозуміти її важливість та використовувати для пошуку стародавніх об'єктів, пише видання Sciencealert.

Зазвичай археологи використовують різні методи для пошуку стародавніх місць, включаючи радіолокаційне обладнання, аерофотозйомку та випадкові знахідки під час будівельних робіт. Проте, «карта скарбів» надає зовсім новий підхід до археологічних досліджень.

«Використання карти, щоб спробувати знайти археологічні пам'ятки, є чудовим підходом. Ми ніколи не працюємо так», - висловив свою думку професор Іван Пайллер з Університету Західної Бретані.

У 2014 році команда дослідників повторно відкрила «плиту Сен-Белека» та почала розшифровувати її гравіювання разом з колегами з інших установ у Франції та за кордоном. Їхні дослідження виявили, що гравіювання на плиті відображає річки та гори Рудуалека, частини регіону Бретань на заході Франції. Ця інформація порівнювалася з сучасними картами, і було виявлено приблизно 80% збігу.

Однак дослідники визнають, що їх робота щодо цієї карти ще далека від завершення. Команда планує докладно обстежити всю територію, яку вона показує, і розглянути усі гравіювання на плиті. За словами Клемента Ніколя з науково-дослідного інституту CNRS, ця робота може зайняти до 15 років.

Плита містить геометричні символи та легенду, які потрібно ідентифікувати та розшифровувати. Крім того, крихітні западини на плиті можуть вказувати на різні об'єкти, такі як кургани, житла або геологічні відкладення. Розкриття їх значення може призвести до нових археологічних відкриттів.

Читай також:

Фото: Д. Гліксман/Інрап

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Театральна вистава Ксенії Собчак в політиці рф: чому російській «опозиціонерці» дозволяють казати більше, ніж іншим?
Це був 14-річний нащадок родини еліти: вчені відтворили обличчя 2300-річної єгипетської мумії з аномально великим мозком
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни
«Загублений світ» розкаже історії героїв, які надійно тримають тил під час війни

Випуск присвячений працівникам критичної інфраструктури…

«Багатьом снилася їжа»: український захисник розповів про катування голодом в російському полоні
Копав картоплю, а знайшов єгипетську статую XII династії: неймовірна історія появи стародавніх скарбів Єгипту у Шотландії
Телеканал 2+2 покаже матч «Дніпра-1» проти «Ворскли»
Читати більше