Величезні сокири з глибин Льодовикового періоду: вчені шоковані розмірами знайдених стародавніх знарядь

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Виявленим артефактами понад 300 тисяч років…

Розкопки в Кенті, Британія, виявили артефакти в глибоких відкладеннях Льодовикового періоду, що збереглися на схилі пагорба над долиною Медвей. Загалом дослідники знайшли 800 артефактів, яким, як вони вважають, понад 300 тисяч років і які були поховані в матеріалі, який заповнив колодязь і русло стародавньої річки, пише BBC News.

Старший археолог з Інституту археології UCL Летті Інгрей сказала, що знахідка включала в себе сокиру довжиною як людська рука:

«Знаряддя, які ми знайшли, гігантські, бо їхня довжина понад 22 см. Найбільше – завдовжки 29,5 см і є одним із найдовших, знайдених у Великобританії. Це – ручні сокири і вони настільки великі, що важко уявити, як їх можна було тримати в руках та використовувати».

Вона припустила, що інструменти могли виконувати менш практичну або більш символічну функцію.

«На даний час ми не впевнені, навіщо виготовляли такі великі інструменти або які види ранніх людей їх виготовляли», — додала науковець.

Вважається, що місце розкопок відноситься до періоду ранньої доісторії Британії, коли неандертальці та їх культури почали з’являтися і, можливо, навіть ділили ландшафт з іншими ранніми видами людини. За словами дослідників, у той час долина Медвей була диким ландшафтом лісистих пагорбів і річкових долин. Тут жили благородні олені та коні, а також менш звичні ссавці, такі як нині вимерлі слон із прямим бивнем і лев.

 «Ці розкопки дали нам неймовірно цінну можливість вивчити, як розвивався весь ландшафт льодовикового періоду понад чверть мільйона років тому», - сказав доктор Метт Поуп з Інституту археології UCL.

Команда також знайшла другу важливу знахідку на цьому місці – римське кладовище, яке датується щонайменше на чверть мільйона років пізніше діяльності Льодовикового періоду.

Читайте також:

Фото: UCL Archaeology South East

Поширити в соціальних мережах: