Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Вчені «втілили наукову фантастику в життя» і повернули час назад за допомогою квантового світу

Вчені «втілили наукову фантастику в життя» і повернули час назад за допомогою квантового світу
Поширити в соціальних мережах:

Іспанець та австрієць зробили величезний прорив…

Дослідники з Інституту квантової оптики та квантової інформації (IQOQI) Австрійської академії наук (ÖAW) Мігель Наваскуес та Девід Трілло зробили величезний прорив. Вони знайшли спосіб прискорити, уповільнити та навіть повернути квантовий час, використовуючи певним чином переваги незвичайних властивостей квантового світу. Про це повідомила іспанська газета El País, посилаючись на дослідження вчених, які вони опублікували у Physical Review X, Quantum, Arxiv, Physical Review Letters і Optica.

«Все, що ми сприймаємо, відповідає фундаментальним законам фізики, які ми вивчаємо в школі. Проте дослідники квантової фізики погоджуються, що вони не пояснюють субатомний світ, який формує всю реальність на її найбільш мікроскопічних рівнях. Цей невидимий всесвіт представляє випадки суперпозиції (частинка може перебувати в одному стані, в іншому або в обох одночасно), заплутаності (дія на одну частинку миттєво впливає на іншу, навіть якщо вони розділені великою відстанню), псевдотелепатії та телепортація», - йде мова у статті.

Зараз ця команда вчених продемонструвала, що ці квантові частинки можна омолодити або повернути до попереднього стану. Мігель Наваскуес використовує аналогію, щоб пояснити значення відкриття та те, як вони це довели:

«У кінотеатрі (класична фізика) фільм демонструють від початку до кінця, незалежно від того, чого хоче глядач. Але вдома (у квантовому світі) ми маємо пульт дистанційного керування для керування фільмом. Ми можемо повернутися до попередньої сцени або пропустити кілька сцен вперед».

Команда ÖAW розробила «протокол перемотування», який дозволяє будь-якій частинці (електрону, протону або мюону) повернутися до попереднього стану. Трілло провів шлях у теоретичному та експериментальному доведенні цієї здатності за допомогою фотона, який еволюціонує, коли він проходить через кристал. Творче використання експериментального пристрою, відомого як «квантовий перемикач», дозволяє легкій частинці повернутися до свого стану на початку своєї подорожі.

«Це був один із найскладніших експериментів, які ми коли-небудь проводили для одного фотона, — сказав Вальтер. – Захоплююче те, що частинки можуть повернутися до стану, про який ви нічого не знаєте». 

Експеримент був успішно проведений з частинками, які можуть зберігати один біт інформації. Хоча, за словами вчених, теоретично можливо відтворити досвід з людиною, практично це неможливо і марно. 

«Якби ми могли замкнути людину в коробку з нульовим зовнішнім впливом, це було б теоретично можливо. Але з нашими наразі доступними протоколами ймовірність успіху була б дуже, дуже низькою. Крім того, час, необхідний для завершення процесу, залежить від обсягу інформації, яку може зберігати система. Людина – це фізична система, яка містить величезну кількість інформації. Щоб омолодити людину менше ніж на секунду, знадобляться мільйони років, тому це не має сенсу».

Мігель Наваскуес сумнівається в практичній користі відкриття, але все ж вважає свої дослідження безпрецедентним успіхом: «Ми втілили наукову фантастику в життя!»

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

«Роздають житло, але воно не ваше»: після відвідин путіним Маріуполя, людей почали виселяти з новозбудованих будинків
ЗСУ продовжують нещадно громити окупантів: бойові втрати ворога станом на 27 березня
На планеті може утворитися новий океан: його місцезнаходження – Африка
На планеті може утворитися новий океан: його місцезнаходження – Африка

Вчені кажуть, що вони бачать, як континентальна кора стає океанічною…

Інопланетяни можуть впливати на історію людства: вчені знайшли у черепі Наполеона імплантований надсучасний чіп
Інопланетяни можуть впливати на історію людства: вчені знайшли у черепі Наполеона імплантований надсучасний чіп

Варто зазначити, що перші чіпи винайшли лише через 200 років після його смерті…

Схожа на смажене яйце: в океані плаває незвичного виду медуза
Схожа на смажене яйце: в океані плаває незвичного виду медуза

Вона шокує своїм інопланетним виглядом…

Гроші «з повітря»: британський підприємець ловить повітря сачками, пакує його до банки та продає по $20
Читати більше