Вчені виявили потенційний антибіотик у людському носі: перспективи для майбутнього лікування інфекцій

Вчені виявили потенційний антибіотик у людському носі: перспективи для майбутнього лікування інфекцій
Поширити в соціальних мережах:

Але це не привід колупатися в носі…

Існує зростаюча загроза для суспільства у вигляді інфекцій, стійких до наявних антибіотиків. У новому дослідженні, опублікованому в Nature Microbiology, вчені з Тюбінгенського університету виявили, що епіфадин, який виробляється бактерією, зазвичай присутньою в нашому носі, може мати потужний антибактеріальний ефект. Про це повідомило видання iflscience.

Стійкість до антибіотиків стало серйозною проблемою, і виявлення нових ліків стає крайньою необхідністю. S. epidermidis веде боротьбу з іншими бактеріями в організмі, виробляючи епіфадин для висунення конкурентів. Особливо цікавим є той факт, що епіфадин виявив високу ефективність у знищенні Staphylococcus aureus, включаючи MRSA – вид бактерії, відомий своєю стійкістю до багатьох антибіотиків.

Хоча хімічна структура епіфадину є нестабільною, що ускладнює його виділення та аналіз, це може стати перевагою при лікуванні. Його короткий термін дії дозволяє уникнути багаторазового впливу на мікробіом тіла, порівняно з антибіотиками широкого спектру.

Подальші дослідження планують вивчити вплив різних елементів структури епіфадину та розробити стабільніші аналоги. Вчені вважають, що знайдений епіфадин відкриває нові можливості для розробки ефективних антибіотиків, які можуть бути ключем до подолання розповсюдження мультирезистентних інфекцій.

«Розробка нових антибіотиків застопорилася десятиліттями. Але вони нам потрібні більше, ніж будь-коли, тому що в останні роки ми зареєстрували стрімке зростання мультирезистентних інфекцій у всьому світі», - підкреслює мікробіолог та автор дослідження Андреас Пешель.

Відкриття епіфадину відзначає важливий крок у напрямку розробки нових інструментів для боротьби з інфекціями, що відзначається надзвичайною актуальністю в сучасному світі.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше