Валлійські дракони: науковці нарешті розкрили таємниці стародавніх створінь, які жили понад 200 млн років тому

Валлійські дракони: науковці нарешті розкрили таємниці стародавніх створінь, які жили понад 200 млн років тому
Поширити в соціальних мережах:

Останні десять років принесли нові відкриття…

Нещодавні знахідки скам'янілостей в Уельсі допомогли науковцям пролити світло на історію місцевих динозаврів. Відкриття зробили дослідники з Брістольського університету, які опублікували свої висновки у журналі Proceedings of the Geologists' Association.

До недавнього часу в Уельсі не знаходили значних решток динозаврів. Проте останні десять років принесли нові відкриття, які показали, що валлійські динозаври понад 200 мільйонів років тому жили на тропічних низинах біля моря. Сліди динозаврів були знайдені в Баррі та інших місцях неподалік.

аапп

Фото: Cindy Howells at the National Museum of Wales

Основне відкриття було зроблено в Лавернок-Пойнт, неподалік від Кардіффа та Пенарту. Тут скелі темних сланців і вапняків документують стародавні мілководні моря. На кількох рівнях виявлено скупчення кісток, включаючи рештки риб, акул, морських рептилій та, іноді, динозаврів.

«Кісткове ложе малює картину тропічного архіпелагу, який часто зазнавав штормів. Це означає, що з одного горизонту копалин ми можемо реконструювати складну екологічну систему з різноманітними морськими рептиліями, такими як іхтіозаври, плезіозаври та плакодонти, а також динозаврами на суші», - розповів колишній студент Брістольської магістратури палеобіології Оуен Еванс, який керував дослідженням.

Еванс також згадав про своє дитинство, яке він провів на узбережжі Пенарту. Він зазначив, що ніколи не помічав там скам’янілостей. В той же час, куратор відділу палеонтології Національного музею Уельсу Сінді Гауеллс зазначила, що колекції з Лавернока сягають 19 століття:

«Багато частин кісткового ложа збиралися роками. Наявність скам'янілостей динозаврів свідчить, що це місце залишається одним із найважливіших для палеонтології в Уельсі».

Під час польових досліджень команда виявила скам’янілі залишки остеодерми плакодонта та єдиної горлової кістки целаканта.

«Залишки латикул і плакодонтів рідкісні у Великобританії, що робить ці знахідки ще більш примітними», - зазначив науковий керівник доктор Кріс Даффін.

Професор Майкл Бентон з Брістольської школи наук про Землю додав, що обсяг решток динозаврів, знайдених у Лаверноку, надзвичайно захоплюючий:

«Ми ідентифікували рештки великої тварини, схожої на платеозавра, а також кілька кісток, які, ймовірно, належали хижому тероподу».

У дослідженні також описані численні мікрофосили, знайдені на цьому місці. Серед них – риб’ячі зуби, луска та фрагменти кісток. Вивчивши тисячі зразків, команда змогла ідентифікувати ключові види в мілководних морях і визначити їхню відносну важливість.

Читай також:

Картинка: художник Gabriel Ugeto

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b

Ця планета знаходиться за межами Сонячною системою…

Луцьк випередив Ілона Маска: перша українська електровантажівка підкорює ринок
Українська душа Донбасу: правда, яку приховують і яка нищівна для російської пропаганди
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві

А також розповість, звідки насправді походить традиція української державності…

Український диво-корабель «Буча» збиває ворожі цілі наче у відеогрі
Український диво-корабель «Буча» збиває ворожі цілі наче у відеогрі

Ці кораблі працюють не лише на Дніпрі, але й у прибережних районах Чорного моря…

Рив нори 99 млн років тому: палеонтологи виявили динозавра, розміром із собаку, який жив під землею
Читати більше