В Юконі знайшли муміфіковане вовченя льодовикового періоду: дослідники вперше поділилися подробицями

В Юконі знайшли муміфіковане вовченя льодовикового періоду: дослідники вперше поділилися подробицями
Поширити в соціальних мережах:

Рештки віком 57 000 років викопав шахтар із таючої вічної мерзлоти…

У 2016 році на золотих родовищах Юкону знайшли муміфіковану тварину, яка виявилася 57 000-річним цуценям вовка. Це – найбільш повна коли-небудь знайдена муміфікація сірого вовка цієї епохи. Як пише видання CBC, дослідники були вражені, виявивши, що навіть внутрішні органи цуценяти залишилися недоторканими. А палеонтолог з Університету Де-Мойн в Айові та провідний автор дослідження решток стародавнього вовка Джулі Мічен ледве стримує емоції, коли оглядає вовченя:  

«Вона така повна. Вона така дивовижна. Вона така ціла. Я маю на увазі, що у неї навіть є своє хутро. Усе тут. Ми можемо дізнатися набагато більше від тварини зі шкірою, хутром і органами, ніж від кісток. Це неймовірно, що ми можемо отримати від неї всі ці подробиці, враховуючи, що вона жила так давно». 

вмчм

фото: Шеріл Каваджа/CBC

Завдяки різноманітним тестуванням і аналізу команда дослідників змогла визначити, що цуценяті на ім’я Zhur (означає «вовк» мовою місцевих корінних народів хань), було лише сім тижнів, коли воно померло. Генетичне тестування також показало, що цей вовк не пов’язаний з видами, які сьогодні мешкають у Північній Америці. 

«Ми дізналися, що вона дуже тісно пов'язана з вовками льодовикового періоду в Європі, - сказав палеонтолог Юкона Грант Зазула. – І це дійсно цікаво, тому що говорить нам про те, що в кінці льодовикового періоду в Північній Америці відбулася велика зміна популяції сірих вовків».

ыаыа

фото: уряд Юкону

Вчені кажуть, що їх найбільше здивувало відкриття про дієту маленького вовка. Остання їжа тварини не була бізоном чи іншою твариною, як вони очікували від хижака. Це була риба. 

«Опираючись на аналізі хімічних компонентів у її волоссі та інших тканинах, ми змогли визначити, який був її останній прийом їжі, — сказав Зазула. – Дивлячись на такі речі, як співвідношення вуглецю та азоту, що зберігаються у тканині, стало зрозуміло, що дитинча їло водні види, швидше за все, лосося». 

Зі свого боку вчені також вдячні шахтарю Нілу Лавлессу, який першим відкрив Zhur.

«Я побачив цю річ, яка виглядала не зовсім правильно, підняв її і, чесно кажучи, подумав, що, можливо, це цуценя чи щось таке… яке впало в шахту», — згадував він.

ывыа

фото: уряд Юкону 

Він поклав рештки в каструлю, а потім у морозилку, поки не прибув палеонтолог, щоб подивитися. Вчені кажуть, що саме така співпраця з гірничою спільнотою робить їх дослідження можливими. Останки льодовикового періоду зазвичай викопують із вічної мерзлоти на Юконі — кістки мамонтів, бізонів і коней — але повний екземпляр, як Zhur, дуже рідкісний, принаймні на даний момент. Палеонтолог Джулі Мічен сподівається, що можна знайти ще щось:

«Оскільки глобальне потепління продовжує розморожувати вічну мерзлоту, ймовірно будуть виявлені інші винятково збережені заморожені мумії, які відкриють нові вікна у минуле».

фыс

фото: Шеріл Каваджа/CBC

Читайте також:

Фото статті: Юлій Чотоні (сайт CBC)

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Читати більше