В Японії розкопали повний скелет «блакитного дракона», який плавав у Тихому океані понад 72 млн років тому

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Знайдена істота має чотири великі ласти, довгий та потужним хвіст, а також…

Понад 72 мільйони років тому Тихий океан був свідком існування одного з найбільших океанських хижаків усіх часів. Повний скелет створіння, розміром з автобус, яке науковці назвали «блакитним драконом» Вакаяма, розкопали в Японії, повідомляє Університет Цинциннаті.

Знайдена істота має чотири великі веслоподібні ласти, довгий та потужним хвіст, і можливо, спинний плавник. Офіційно «блакитний дракон» був  класифікований як новий вид мозазаврів із назвою Megapterygius wakayamaensis. Проте він відрізняється від родичів своєї ери. Зокрема, його веслоподібні ласти, особливо задні, вражаюче довгі, а колючки на хребті схожі на ті, що спостерігаються у дельфінів чи морських свиней.

Експерти, вивчаючи цю унікальну морфологію, намагаються зрозуміти, як саме цей величезний хижак рухався в океані.

«Нам не вистачає жодного сучасного аналога з такою морфологією тіла — від риб до пінгвінів та морських черепах, — сказав палеонтолог з Університету Цинциннаті Такуя Коніші. – Ніхто не має чотирьох великих ласт, які вони використовують у поєднанні з хвостовим плавником».

ссячс

Припущення щодо того, як «блакитний дракон» користувався своїми особливостями, варіюються. Зокрема, його передні веслоподібні ласти можливо використовувались для маневрування, а задні плавці, які відсутні у сучасних китоподібних, можливо, допомагали йому пірнати чи спливати.

Дослідження, опубліковане в Journal of Systematic Palaeontology, залишає без відповіді багато питань щодо того, як саме цей древній морський хижак функціонував у своєму екосистемі та в боротьбі за існування.

Читай також:

фото: Університет Цинциннаті

Поширити в соціальних мережах: