В одному з найстаріших озер світу виявили рештки раніше невідомого виду риби, яка 380 млн років тому дихала повітрям

Цікаво
Поширити в соціальних мережах:

Знахідку виявили у найвіддаленішому місці Австралії…

У найвіддаленішому місці Австралії знайшли новий вид викопних залишків хижої риби з лопатеподібними плавниками, яка жила 380 мільйонів років тому. Як зазначено у виданні iflscience, за життя це хиже створіння мало велетенські зуби, броньовану луску та могло дихати повітрям, але також використовувало для цього і зябра.

Хижа риба була описана міжнародною групою дослідників в Journal of Vertebrate Paleontology під керівництвом палеонтолога Фліндерського університету доктора Браяна Чу.

«Ми знайшли цей новий вид риби у ламанці піщанику Харайка на південному заході Північної Території, майже в 200 км на захід від Еліс Спрінгс. Вона жила приблизно 380 мільйонами років тому»,-  пояснив співавтор дослідження, професор Фліндерського університету Джон Лонг, провідний австралійський експерт з викопних риб.

Окрім своїх страшних зубів та броньованої луску, Harajicadectes славиться своєю несподіваною комбінацією дихального апарату. Виявилося, що у цієї риби є великі отвори на вершині черепа, які дозволяли їй також дихати повітрям.

«Ці спіральні структури призначені для полегшення дихання повітрям на поверхні, схожі структури є і у сучасної африканської риби біхір, які використовують їх для подиху на поверхні води, - пояснив Чу. – Ця риса зустрічається в кількох лініях тетрапоморфних риб приблизно в той же час середньо-пізнього девону».

Читай також:

Фото-ілюстрація доктора Брайана Чу, Університет Фліндерса

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше