Цю неймовірну знахідку зробили в археологічній зоні Юеян у Сіані, провінція Шеньсі
Уявіть собі: ви розкопуєте стародавні руїни і знаходите… унітаз. Так, саме унітаз, але не звичайний, а з ручним змивом, якому 2400 років! Як пише видання China Daily, зламані частини цієї дивовижної вбиральні, включаючи зігнуту трубу, були виявлені ще минулого літа, але деталі дослідження оприлюднили лише нещодавно.
Знахідка була зроблена серед руїн палацу в стародавньому місті Юеян, і, як вважають вчені, ним могли користуватися такі історичні постаті, як Цінь Сяогун або його батько Цінь Сяньгун з королівства Цінь, або навіть Лю Бан, перший імператор династії Хань.
«Такий об’єкт розкоші, як унітаз зі змивом, могли собі дозволити лише найвищі верстви суспільства. Це перший і єдиний унітаз зі змивом, який коли-небудь було знайдено в Китаї. Ми були приголомшені, а потім всі дружно розсміялися», - зазначив дослідник Інституту археології Академії суспільних наук Китаю Лю Жуй, який брав участь у розкопках.
Унітаз був розташований у приміщенні, а труба вела до зовнішньої ями. Ймовірно, слуги виливали воду в унітаз після кожного використання. На жаль, верхня частина унітазу не збереглася, тому неможливо точно сказати, чи користувачі сиділи на ньому, чи присідали. Проте, виходячи з історичних записів, таких як різьблення на камені в гробницях династії Західна Хань, ймовірно, вони присідали.
«Цей унітаз є яскравим свідченням того, наскільки важливу роль стародавні китайці відводили санітарії», — наголосив Лю Жуй.
До цієї знахідки вважалося, що перший унітаз зі змивом був винайдений лише в 16 столітті Джоном Харінгтоном для королеви Єлизавети I.
Ця неймовірна знахідка не лише розкриває нам деталі побуту стародавніх китайців, але й демонструє їхній високий рівень розвитку та увагу до санітарії.
Читай також:
- Магія характерників: навіщо після смерті Івана Сірка його правицю козаки брали із собою на битви?
- «Ми ледь не розбилися на тому місці, на якому потрапили в аварію герої серіалу», - режисер «Злих духів» про містичні збіги
- Таємниці гетьманської могили: чому російські матроси шукали рештки Івана Мазепи?