Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

В Іспанії випадково знайшли 2500-річні золоті торки, які дали змогу вченим дізнатися про залізний вік те, що досі було загадкою

В Іспанії випадково знайшли 2500-річні золоті торки, які дали змогу вченим дізнатися про залізний вік те, що досі було загадкою
Поширити в соціальних мережах:

Вони відомі своєю формою і розкішними матеріалами, були символами престижу для…

Минулого літа у муніципалітеті Каванді, розташованому в Астурії, Іспанія, розгорнулася подія, яка виявилася ключовою для розуміння залізного віку на Піренейському півострові. Серхіо Нарсіанді, муніципальний оператор водопостачання, став першовідкривачем двох видатних археологічних знахідок – двох золотих торків, що датуються 2500 років тому, пише видання elpais.

Золоті торки, відомі своєю формою і розкішними матеріалами, були символами престижу для доримських спільнот залізного віку. Вони складалися з жорстких круглих намист та прикрас і зазвичай виготовлялися з благородних металів. Ці артефакти відображають майстерність і технології того часу, а також культурні особливості народів, які населяли цей регіон.

Перший торк, знайдений Серхіо Нарсіанді, мав золоту поверхню і схожий на набір торків, відомий як Астур-Галік, із стрижнями та прикрасами. Експерти зазначають, що ця знахідка стала важливим джерелом для розуміння технік обробки золота, які використовували ювеліри залізного віку. Такі артефакти не тільки вражають своєю красою, але і служать як історичні документи, допомагаючи вивчати епоху, її технології, культурні особливості та соціальну організацію.

Другий фрагмент торка, знайдений роздробленим на шість частин, підтверджує його повноту. Це намисто з золотою поверхнею та обручем прямокутного перерізу. Ці два торки не були знайдені поруч з іншими археологічними елементами, що створює питання про причину їхнього депозиту. Вчені вказують, що це важливий напрямок для подальших досліджень – вивчення археологічного контексту та можливого соціокультурного значення цих знахідок.

Археологи і експерти золотарного мистецтва зараз проводять детальний аналіз цих торків, зокрема, вивчають техніки обробки та декоративні мотиви. Ці знахідки допомагають відкрити вікно до історії, яка досі була загадковою для науковців і дозволяють краще зрозуміти життя і культуру спільнот залізного віку.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Унікальні рештки та кривавий водоспад: топ-7 феноменів Антарктиди, які не зустрічаються більше ніде у світі
Рятуючи спадщину: бібліотекарка з Донеччини відкрила у Черкасах куточок для читання з українською літературою
Берлінський стиліст щодня з 24 лютого робить ліфто-луки на підтримку України – фото миттєво залітають в тренди
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені
Таємничий вірус на дні Маріанської западини знайшли китайські вчені

Цей вірус здатен інфікувати бактерії…

Інноваційні методи лікування: як стовбурові клітини прискорюють одужання поранених українських бійців?
П’ять золотих злитків вагою більше 5 кг знайшов британський колекціонер у бензобаку старого радянського танка
Читати більше