Новознайдена бактерія – Sulfurimonas pluma…
Вчені виявили новий вид бактерій у шлейфах підводних гарячих джерел глибоких водах океанів Землі. Такі гарячі джерела, ймовірно, також існують і в океанічних світах, таких як супутник Юпітера Європа та супутник Сатурна Енцелад, тому ці спостереження покращують наше розуміння форм інопланетного життя, яке може вирувати на цих супутниках, кажуть астрономи у виданні Space.
Новознайдена бактерія, Sulfurimonas pluma, належить до сімейства організмів, які на сьогоднішній день були відомі лише з вулканічних жерл на морському дні Землі, оскільки вони не можуть переносити високий рівень кисню у воді в інших місцях. Тож вчені були здивовані, виявивши їх у багатих киснем водних стовпах за сотні метрів від них.
«Це було надзвичайним захопленням, коли ми побачили, що ці мікроорганізми були не тільки у великій кількості, але й дуже активними в шлейфі, — сказав науковець з Інституту морської мікробіології Макса Планка в Німеччині Массіміліано Моларі.
Моларі був провідним автором останнього дослідження, яке виявило, що S.pluma зазнала унікальних генетичних змін, які дозволили їй не тільки адаптуватися, але й процвітати в широкому діапазоні середовищ океанів Землі.
За словами вчених, одна з цих генетичних змін зробила бактерію здатною отримувати енергію з багатьох джерел, тому її часто можна побачити біля насичених воднем жерл на морському дні, а також насичених киснем шлейфів за тисячі кілометрів. Дослідники виявили, що організм в основному використовує водень для повсюдного розмноження та росту.
«Цього ніколи раніше не спостерігалося в такому середовищі», - сказав Моларі.
Вчені сподіваються, що ці організми будуть виявлені майбутніми місіями, які шукатимуть життя за межами Землі.
Читайте також:
- Навіть не здогадувався, що спав на $100 млн: філіппінець зберігав під ліжком найбільшу в історії людства перлину
- Як з’явилися перші гроші: де за вапняковий диск купували дружину, а де розраховувалися сіллю, чаєм та вівцями
- БПЛА «Трамп»: російські інженери представили світові вітчизняний безпілотник «нового покоління»