Цей артефакт обіцяє розкрити таємниці давнини регіону, де його виявили…
Археологічна команда, яка працює в пустелі Алула на північному заході Саудівської Аравії, оголосила про найважливіше відкриття – гігантську ручну сокиру віком понад 200 тисяч років. Як пише видання PRNewswire, цей кам'яний артефакт, ймовірно, став найбільшим у світі і вказує на давню діяльність людей в цьому регіоні.
Міжнародна група археологів, співпрацюючи з Королівською комісією АлУла, виявила цей рідкісний артефакт на рівнині Кур, на південь від Алули. Ручна сокира виготовлена із дрібнозернистого базальту, має довжину понад півметра та була оброблена з обох сторін для створення міцного інструмента з ріжучими або рубаючими краями.
Наразі, функція цієї ручної сокири лишається предметом дослідження, але археологи вважають її однією з ключових знахідок в рамках їхнього поточного дослідження.
«Цей дивовижний кам'яний інструмент може бути однією з найбільших ручних сокир, коли-небудь знайдених», - зазначив директор проекту, доктор Омер Аксой.
Ручна сокира знаходиться серед інших артефактів, свідченням активності давніх громад у регіоні, включаючи ранній ісламський період. Ця знахідка обіцяє розкрити нові глави історії Саудівської Аравії та відкрити таємниці давнини цього регіону.
Читай також:
- До Дня Гідності та Свободи вийде спецвипуск «Загубленого світу»
- «Не все так однозначно»: екс-футболіст збірної України Анатолій Тимощук плідно співпрацює з ФСБ
- Прихована небезпека: як діяльність людини впливає на сольовий цикл Землі та загрожує прісній воді?
Фото: PRNewsfoto/The Royal Commission for AlUla (RCU)