Топ-20 найпоширеніших та курйозних паролів 2023 року: як забезпечити свою кібербезпеку?

Топ-20 найпоширеніших та курйозних паролів 2023 року: як забезпечити свою кібербезпеку?
Поширити в соціальних мережах:

Багатьом справді варто було б змінити свої паролі…

Експерти з кібербезпеки розкрили найбільш дивні та тривожні паролі, які користувачі використовують у своїх облікових записах. Як пише видання iflscience, із допомогою сервісу управління паролями NordPass, який належить популярному постачальнику послуг VPN NordVPN, було проведено аналіз бази даних розміром 4,3 терабайта з різних загальнодоступних джерел, включаючи темну мережу.

На жаль, виявилося, що багато користувачів залишають свої облікові дані на милість кіберзлочинців, використовуючи наївні та небезпечні паролі. Топ-20 найпоширеніших паролів у 2023 році залишається практично незмінним порівняно з попередніми роками, з «пароль», «123456» та «123456789» на чолі списку.

Серед цих найменувань можна виявити не тільки очікувані «qwerty» та «1234», але й курйозні варіанти, такі як «cheese» (63-й в США) та «Sexy1234» (20-й в Південній Африці). Варто відзначити регіональні особливості, де футбольні терміни стали частими паролями у Європі, а назви команд, такі як «ліверпуль» і «бенфіка», очолили списки великої частини Європи.

Є також кілька несподіваних учасників, таких як «fuckyou» (24-й у США) та «bigbasket» (4-й в Індії), який, можливо, пов'язаний із величезним онлайн-супермаркетом.

Щоб уникнути кіберзагроз, експерти NordPass рекомендують використовувати паролі, які мають принаймні 20 символів та включають поєднання великих і малих літер, цифр і спеціальних символів. Важливо уникати використання очікуваних або легко вгадуваних даних, таких як ім'я, день народження чи улюблена спортивна команда.

У світі, де кіберзлочинці постійно еволюціонують, інновації в галузі кібербезпеки стають важливішими. Технологія Passkey, яка розглядається як перспективна альтернатива паролям, вже завоювала довіру користувачів та компаній світового рівня.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше