Таємничі родичі неандертальців та гомо сапіенс: хто такі вимерлі Денісовці?

Таємничі родичі неандертальців та гомо сапіенс: хто такі вимерлі Денісовці?
Поширити в соціальних мережах:

Останки цих людей вперше були знайдені у 2010 році…

Чи чули ви коли-небудь про Денісовців? Ні? Це таємничі двоюрідні брати в сімейному дереві людини. Про це пише видання Iflscience. Денісовці – це вимерлий вид людини, який існував в Євразії від приблизно 3,3 мільйонів років тому до 20 000 років тому. Вони були близькими родичами неандертальців та гомо сапіенс, і їхні ДНК можна знайти в певних популяціях сучасних людей.

Останки Денісовців вперше були виявлені у 2010 році. З тих пір було знайдено декілька інших скам'янілостей, які допомогли вивчити їхню анатомію та генетичний склад.

Дослідники вважають, що Денісовці та неандертальці походять від спільного предка Homo heidelbergensis, який жив приблизно 600 000–750 000 років тому. Група предків Homo heidelbergensis залишила Африку і розділилася на дві гілки – одна мігрувала на захід та стала неандертальцями, а інша рушила на схід і стала Денісовцями.

Взаємодія між Денісовцями, неандертальцями та гомо сапіенс, ймовірно, включала схрещування та обмін знаннями. Це допомогло зберегти частину їхньої ДНК у сучасних людей, особливо в популяціях, які коли-небудь контактували з предками Денісовців.

Хоча ми маємо дуже мало фізичних доказів про зовнішній вигляд Денісовців, дослідники складали картину їхніх рис обличчя на основі ДНК. Згідно з дослідженнями, вони, ймовірно, мали широкі обличчя, схожі на сучасних людей.

вапапв

Фото: Maayan Harel/ Iflscience

Узагальнюючи, Денісовці – це загадковий вимерлий вид людини, який співіснував з Homo sapiens та неандертальцями. Їх взаємодія з іншими видами людини та їхня генетична спадщина залишаються об'єктом активних досліджень, що допомагають краще зрозуміти нашу власну еволюційну історію.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Повний скелет та гніздо з яйцями: в Кременчуці знайшли докази того, що в Україні жили динозаври
Мир під диктовку кремля: чому Україна не може погодитися на російські «мирні» ініціативи?
Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Дніпро-1» - «Шахтар»
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?
Бій Олександра Усика з Тайсоном Ф’юрі: хто переміг?

Боксерський поєдинок пройшов на стадіоні Kingdom Arena у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді…

Місяць створили інопланетяни для своїх космічних кораблів? Несподівана версія дослідників
1600-річний камінь з середньовічними написами випадково знайшов в своєму саду вчитель географії з Англії
Читати більше