Століттями лежав «недоторканим»: італійські археологи знайшли на дні моря стародавній бойовий шолом

Століттями лежав «недоторканим»: італійські археологи знайшли на дні моря стародавній бойовий шолом
Поширити в соціальних мережах:

Він був виготовлений між кінцем 1400-х і 1600-ми роками…

Італійські археологи, спільно з дослідниками з Неаполітанського університету, виявили цікавий стародавній артефакт поблизу острова Вендікарі на південно-східному узбережжі Сицилії.

У водах Іонічного моря на глибині майже 5 метрів вчені виявили «практично недоторканий» металевий шолом. Він, за словами офіційних осіб, може бути виготовлений між кінцем 1400-х і 1600-ми роками, пише видання FoxNews. Зазначено, що цей шолом належить до іспанського або португальського стилю, відомого як «cabasset» або «capacete».

На фотографіях, опублікованих у соціальних мережах SopMare, видно, як шолом піхоти злився зі скелями на дні моря, покритий конкреціями, що свідчить про тривале перебування в воді.

Відзначається, що цей тип шолома був дуже поширеним серед піхоти того періоду та використовувався також на кораблях. Аквалангісти допомогли повернути цей унікальний артефакт на поверхню, можливо, вперше за 600 років.

Подальші дослідження допоможуть з'ясувати походження цього шолома та його можливі зв’язки з іншими історичними артефактами. Групи археологів та дослідників планують продовжити пошуки у районі знахідки з метою отримання додаткової інформації.

У заяві представників управління моря (SopMare) зазначено, що подальша підводна розвідка в районі знахідки допоможе з'ясувати, чи міг цей шолом бути пов'язаним з іншими артефактами пізньосередньовічного або сучасного періоду.

Читай також:

Фото: Soprintendenza del Mare (SopMare)/Facebook

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

За кадром детективів: як судмедекспертиза у кіно відрізняється від реальності?
В Туреччині знайшли рідкісний римський саркофаг зі знаком «мальтійського хреста»
Історії військових винаходів: мікрохвильовка розроблялася для військових цілей, але посіла своє місце на кухні
Унікальні істоти з глибин: в Індійському океані мешкають равлики, здатні витримувати температуру 371°C
Хакерський удар: 24 лютого 2022 року рф хотіла позбавити зв’язку ЗСУ, але відключила користувачів в Європі
Читати більше