Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Станція на шостому континенті: Академік Вернадський 2018-02-06

Станція на шостому континенті: Академік Вернадський

Станція на шостому континенті: Академік Вернадський
Поширити в соціальних мережах:

Єдиній українській антарктичній станції "Академік Вернадський" виповнилося 22 роки. 6 лютого 1996 року на ній урочисто підняли український прапор. До цього станція належала Великій Британії та мала назву Фарадей.

Близько трьох градусів тепла, саме такою є температура на станції сьогодні. Всього на станції перебуває 12 полярників та безліч ручних пінгвінів. Останні оселилися тут 8 років тому і тепер вони всюди.

Нині тисячі туристів приїздять на власні очі побачити неймовірну красу континенту та поспілкуватися із полярниками. Не дарма кажуть, що українська станція – найприязніша до відвідувачів. Що показують туристам на станції?

“Ворді Хауз” – це дерев’яна хатинка, яка має важливе історичне значення як зразок ранньої британської наукової бази. Споруджена у січні 1947 року на місці попередньої будівлі, зведеної для зимівлі учасників британської експедиції до Землі Грейама 1935/36 років, база функціонувала до травня 1954 року. Оригінальну головну будівлю, “Ворді Хауз”, було розширено в 1951 році; вона складається з житлових та робочих приміщень, їдальні, генераторної кімнати, складських приміщень. Поряд з будівлею зберігся флагшток. У ній можуть перебувати до 10 відвідувачів.


Протока Лемайєр – це вузький природний канал між Антарктичним півостровом і островом Бут з численними кам’янистими урвищами, білосніжними стінами льодовиків і величними айсбергами. Це один з найбільш фотогенічних природних об’єктів Антарктики.


Острів Пітерман знаходиться південніше протоки Лемайєр. Маючи невеликі розміри, острів відзначається унікальним поєднанням біологічного розмаїття (тут виявлено найпівденнішу велику колонію пінгвінів Дженту) і об’єктів історичного значення. На острові зберігаються артефакти британських, французьких та аргентинських експедицій.Та й сама станція – неймовірно цікавий туристичний об’єкт. Українські вчені організовують для гостей оглядові екскурсії по станції, її лабораторіях та павільйонах із сучасною вітчизняною науковою апаратурою.Крім цього, увагу туристів привертають кают-компанія, бібліотека, капличка та славнозвісний бар “Фарадей”.


З грудня по березень (під час літнього сезону) архіпелаг Аргентинські острови, де знаходиться українська станція, відвідують з короткостроковими візитами кілька десятків туристських суден та яхт – це від 2000 до 5000 відвідувачів щосезону.


Більше цікавого читайте на 2+2.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На Землі жили велетні: в Австралії знайшли гігантський людський зуб
На Землі жили велетні: в Австралії знайшли гігантський людський зуб

Зріст власника зубу сягав щонайменше п’яти метрів, а вага – пів тони…

У вигнання на інший континент: чому Наталя Поклонська переїжджає до Африки
Неймовірні астрономічні знання: дослідники знайшли в Африці плем’я, яке контактувало з прибульцями
Надсекретний військовий об’єкт: у лісах Закарпаття захована засекречена РЛС
Надсекретний військовий об’єкт: у лісах Закарпаття захована засекречена РЛС

Місцеві жителі протягом багатьох років гадки не мали, що це за об'єкт…

Фатальна столична аварія: жахливі наслідки шокують
Фатальна столична аварія: жахливі наслідки шокують

Відбійник пронизав авто як шампур, і вийшов із нього метрів на п’ятнадцять…

Контрабанда в Борисполі: як пасажири стають учасниками схеми завезення алкоголю і цигарок
Контрабанда в Борисполі: як пасажири стають учасниками схеми завезення алкоголю і цигарок

Подорожуючи літаком, ви стаєте зручним інструментом для контрабандистів…

Читати більше