Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Сприймають світ інакше: чому воротарі вирішують завдання на полі інакше і швидше, ніж інші гравці?

Сприймають світ інакше: чому воротарі вирішують завдання на полі інакше і швидше, ніж інші гравці?
Поширити в соціальних мережах:

В рамках дослідження дали завдання 60 учасникам…

Футбольні воротарі – це особлива категорія спортсменів, які вирізняються не лише своїми навичками у відбиванні м'ячів, але і способом сприймання навколишнього світу. Нещодавнє дослідження, проведене Майклом Квінном з Дублінського міського університету, розкриває ці внутрішні відмінності та допомагає розуміти, чому воротарі вирішують завдання на полі інакше, ніж інші гравці.

У спорті футболу, де реакція на події дуже швидка і важлива, воротарі відзначаються своєю здатністю приймати рішення миттєво, навіть в умовах обмеженої інформації. Квінн та його колеги провели дослідження, в результаті якого виявили, що воротарі сприймають світ зовсім по-іншому, пише видання Iflscience.

В рамках дослідження дали завдання 60 учасникам, які повинні були реагувати на спалахи світла, іноді супроводжуючи їх звуковими сигналами, та вказати, чи був спалах один або два. Інтерес до дослідження полягав у тому, як різний вид сенсорної інформації впливає на сприймання навколишнього світу.

Однак воротарі помилялись, реагуючи на звуки і світло, лише тоді, коли ті були дуже близько один до одного. В інших категоріях спостерігалося «ширше часове вікно прив'язки». Це свідчило про те, що воротарі мають надзвичайну здатність поєднувати інформацію від різних чуттів, що допомагає їм приймати рішення на мілісекунду швидше за інших. Дослідження також показало, що вони відмінно справляються з заплутаними вхідними даними та оцінюють час подій.

Дослідники поки не можуть надати однозначної відповіді, чи ці відмінності є результатом років тренувань та гри на позиції воротаря, чи це вроджена природна здатність, яка приваблює молодих гравців на цю позицію.

Крім того, воротарі використовують звуки, такі як шум м'яча, для прийняття рішень, особливо коли їм обмежено поле зору. Затримка у поширенні звуку порівняно зі світлом може бути важливою на футбольному полі, особливо при далеких ударах. Воротарі мають унікальні навички у роботі з цією затримкою і вміють інтегрувати інформацію з різних джерел ефективно.

Дослідження Майкла Квінна та його колег вперше надає наукові підтвердження тому, що воротарі сприймають світ інакше, і ці відмінності є дійсно внутрішніми та ідіосинкратичними. Наступні кроки в дослідженні мають розкрити, чи гра на позиції воротаря чи інших позиціях впливає на розумові процеси гравців та де ці навички можуть бути корисними поза полем, коли воротарям прийде час піти на пенсію.

Читай також:

Фото: pexels

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Гітлер уклав угоду з дияволом: навіщо диктатор це зробив і чию священну кров розшукував по всьому світу?
Гітлер уклав угоду з дияволом: навіщо диктатор це зробив і чию священну кров розшукував по всьому світу?

В підвалі будинку в Німеччині знайшли документ, підписаний кров’ю Фюрера …

Зброя нового покоління: сили ППО використовують британський ПЗРК «Martlet» для боротьби з дронами
Приручив дивне створіння: в горах Франції турист знайшов живу загадкову істоту, схожу на «гнома» ВІДЕО
Приручив дивне створіння: в горах Франції турист знайшов живу загадкову істоту, схожу на «гнома» ВІДЕО

Знахідка чоловіка виходить за рамки будь-якого раціонального пояснення…

Загадкове 600-річне підводне місто: на дні озера в Піднебесній захована «китайська Атлантида», яку затопили навмисно
«Українські палаци. Золота доба» розкажуть історію Шарівського замку та палацу в Курісовому
Тиха зброя, невидима навіть вночі: шведська БМП СВ-90 стала несподіванкою для росіян на східному фронті
Читати більше