Спека негативно впливає на розумові здібності

Спека негативно впливає на розумові здібності
Поширити в соціальних мережах:

Попередні дослідження доводили, що висока температура повітря впливає на вразливі групи населення, зокрема людей похилого віку. Але вчені довели, що спека шкодить навіть молодим і здоровим.

Дослідники з Гарвардської школи громадської охорони здоров'я довели, що спека негативно впливає на здатність мислити і пам'ять людини. Про це повідомляє Newsweek.

Вчені також прагнули оцінити ризики, які існують для різних груп населення, оскільки в багатьох містах температура повітря буде постійно підвищуватися через зміни клімату.

Протягом майже двох тижнів дослідники спостерігали за групою з 44 студентів у Бостоні. Двадцять чотири з них жили в гуртожитку з кондиціонерами. Інші двадцять студентів проживали в будинках, де не було кондиціонера. У кожній кімнаті дослідники встановили пристрій для спостереження за температурою.

Перші п'ять днів температура була нормальною. Потім настала п'ятиденна спека, а наступні два дні було прохолодно.

Кожного ранку студенти виконували на своїх смартфонах по два тести на кмітливість. Перший тест вимагав від студентів правильно визначити колір відображуваних слів. Другий тест пропонував вирішити прості арифметичні задачки і використовувався для оцінки швидкості мислення та пам'яті.

Медики пропонують лікувати фобії за допомогою віртуальної реальності

Результати дослідження показали, що в спекотні дні студенти, які жили без кондиціонерів, повільніше та гірше виконували завдання на швидкість і концентрацію, ніж ті, у кого в кімнаті був кондиціонер.

Вчених здивувало, що найбільша різниця в пізнавальної функції між двома групами спостерігалася в прохолодні дні після спекотної хвилі. 

Дослідники виявили, що коли температура повітря почала зменшуватися, температура приміщень залишалася високою в гуртожитках без кондиціонування повітря.

"Температура в приміщенні часто продовжує зростати навіть після того, як температура на вулиці зменшується, створюючи помилкове враження, що небезпека пройшла, коли насправді спека продовжується", – повідомив Джозеф Аллен, один із авторів дослідження.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Росія боїться зеленої енергетики Данії: шпигунський скандал за участю дипломатів рф
«Я – українка»: виступ 8-річнної балерини з Черкас на «Іспанія має талант» змусив світ говорити про Україну
Тестостерон та навіювання: як військові паради та патріотичні мітинги перетворюють людей на зомбі?
Коли легенда виявилася правдою: в горах Польщі знайшли скарб відьмака-шахрая, якого вважали вигадкою
НАСА під прицілом: прихильники «пласкої Землі» вважають космічну агенцію «шахраями»
Київстар ТБ презентує: усі фільми про Джеймса Бонда в українській озвучці!
Читати більше