Секрети терміну придатності бензину: що варто знати?

Секрети терміну придатності бензину: що варто знати?
Поширити в соціальних мережах:

Він менший, ніж ви думаєте…

Спеціалісти попереджають, що залишений у баку транспортного засобу бензин може втратити свою ефективність всього за чотири тижні. Ви знали про це? Видання iflscience розглянуло причини цього явища та надало поради щодо зберігання бензину для максимізації його терміну служби, якими ми з вами поділимося.

Природа бензину: від водоростей до вашого баку

Бензин, який ви завантажуєте у свій автомобіль, дуже відрізняється від сирої нафти, яку викачали із Землі. Нафта виникла внаслідок деструктивного перетворення залишків рослин і тварин, які були захороненні в товщах осадових порід приблизно 360 мільйонів років тому. Однак між первинним станом і АЗС вона зазнає чимало важливих змін – піддається рафінуванню та додаванню різноманітних речовин, які можуть впливати на якість та термін придатності бензину.

Чому бензин швидко псується

Бензин може псуватися з різних причин. Деякі добавки, такі як етанол, можуть привести до взаємодії з водою, що впливає на ефективність двигуна. Олефіни, інші складові бензину, можуть піддаватися окисленню, створюючи тверді речовини, які можуть блокувати трубопроводи вашого автомобіля.

Також важливо враховувати вплив температури та сезонних змін на якість бензину. При зберіганні влітку паливо може випаровуватися, особливо якщо воно було призначене для зими. Це може вплинути на запуск двигуна та його роботу.

Як зберігати бензин ефективно

Зберігання бензину вимагає уваги до декількох ключових аспектів. Експерти рекомендують уникати високої вологості та зберігати паливо при постійній температурі. Заповнений бак та використання стабілізаторів палива можуть також допомогти подовжити термін його придатності.

Що робити, якщо бензин застарів?

Якщо у вас є підозри щодо якості бензину, і особливо якщо бак повністю заповнений, найкраще звернутися до фахівців для допомоги. Якщо об'єм палива менший, спробуйте долити свіже пальне з АЗС.

Бережіть своє пальне, слідкуйте за його терміном придатності та вживайте необхідних заходів для максимальної ефективності вашого автомобіля.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше