Генетична загадка: чому всі блакитноокі люди пов'язані між собою?

Генетична загадка: чому всі блакитноокі люди пов'язані між собою?
Поширити в соціальних мережах:

Генетична спільність блакитних очей визначається…

Світ населяють люди із різними кольорами очей, але є одна загадкова особливість, яка об'єднує володарів блакитних очей. Однією з найцікавіших та загадкових генетичних особливостей є той факт, що всі блакитноокі люди пов'язані між собою, і це не просто випадковість, пише видання iflscience.

Генетичні дослідження, проведені професором кафедри клітинної та молекулярної медицини Копенгагенського університету Гансом Айбергом та його колегами, розкрили фундаментальну істину про блакитні очі. Згідно з їхніми висновками, всі люди з блакитними очима успадковують однаковий генетичний «перемикач» у частині ДНК, що робить їхнє походження спільним.

Важливою деталлю є те, що ця генетична мутація не просто вимикає здатність виробляти коричневий пігмент, але, навпаки, розбавляє його до такої міри, що очі виглядають блакитними. Генетична спільність блакитних очей визначається розсіюванням світла в райдужній оболонці очей через мутацію гена OCA2. Це виняткове явище не тільки унікальне для людей, але і знаходить своє відображення в тваринному світі, де птахи та інші істоти також можуть мати блакитне пір'я чи хутро.

Цікаво, що ця генетична мутація, яка призводить до блакитних очей, не має жодного конкретного еволюційного виграшу. За словами професора Айберга, це всього лише приклад того, як природа постійно експериментує та змішує геном, створюючи унікальні генетичні комбінації.

Таким чином, блакитні очі, як генетична особливість, стають не лише визначною рисою окремих осіб, а й ставлять під сумнів класичні уявлення про еволюцію та її призначення. Це також підкреслює унікальність кожної людської історії та генетичного коду, які походять від спільного пращура з блакитними очима.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Українська природа у вогні війни: росія знищила частину унікальної екосистеми України
Таємниці будівництва пірамід: унікальний 4500-річний папірус описує, як годували працівників та транспортували блоки
Свинцева грамота XII ст, написана українською: реальні свідчення про стародавність української мови
Ярослав Шахторін розповів, як «зірвав горло» під час сварки акторів на знімальному майданчику серіалу «Друзі»
Релігійні свята – день народження Зеленського та день Святої Джавеліни: в росії створили фейковий календар ПЦУ
Унікальність генетичного коду: що відрізняє українців від інших народів?
Унікальність генетичного коду: що відрізняє українців від інших народів?

На це запитання дає відповідь дослідження, проведене групою вчених з різних куточків світу…

Читати більше