Генетична загадка: чому всі блакитноокі люди пов'язані між собою?

Генетична загадка: чому всі блакитноокі люди пов'язані між собою?
Поширити в соціальних мережах:

Генетична спільність блакитних очей визначається…

Світ населяють люди із різними кольорами очей, але є одна загадкова особливість, яка об'єднує володарів блакитних очей. Однією з найцікавіших та загадкових генетичних особливостей є той факт, що всі блакитноокі люди пов'язані між собою, і це не просто випадковість, пише видання iflscience.

Генетичні дослідження, проведені професором кафедри клітинної та молекулярної медицини Копенгагенського університету Гансом Айбергом та його колегами, розкрили фундаментальну істину про блакитні очі. Згідно з їхніми висновками, всі люди з блакитними очима успадковують однаковий генетичний «перемикач» у частині ДНК, що робить їхнє походження спільним.

Важливою деталлю є те, що ця генетична мутація не просто вимикає здатність виробляти коричневий пігмент, але, навпаки, розбавляє його до такої міри, що очі виглядають блакитними. Генетична спільність блакитних очей визначається розсіюванням світла в райдужній оболонці очей через мутацію гена OCA2. Це виняткове явище не тільки унікальне для людей, але і знаходить своє відображення в тваринному світі, де птахи та інші істоти також можуть мати блакитне пір'я чи хутро.

Цікаво, що ця генетична мутація, яка призводить до блакитних очей, не має жодного конкретного еволюційного виграшу. За словами професора Айберга, це всього лише приклад того, як природа постійно експериментує та змішує геном, створюючи унікальні генетичні комбінації.

Таким чином, блакитні очі, як генетична особливість, стають не лише визначною рисою окремих осіб, а й ставлять під сумнів класичні уявлення про еволюцію та її призначення. Це також підкреслює унікальність кожної людської історії та генетичного коду, які походять від спільного пращура з блакитними очима.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)
Таємничий мешканець печер: у Франції знайдено істоту, схожу на гнома (ВІДЕО)

Автор ролика стверджує, що йому вдалося приручити справжнього гнома…

Телеканал 2+2 транслюватиме матч «Динамо» - «Партизан»
«Загублений світ» розкаже про тренди в архітектурі, які змінюють світ і скоро змінять Україну
Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Читати більше