Росіяни залишаться без житла: обвал ринку нерухомості в рф

Росіяни залишаться без житла: обвал ринку нерухомості в рф
Поширити в соціальних мережах:

Заморозка будівництв та банкрутство будівельного бізнесу – лише питання часу…

За прогнозами експертів, ринок нерухомості в росії після початку повномасштабної війни в Україні практично зупиниться, рентабельність нових будівельних проектів перетвориться на збиток, а платоспроможний попит вичерпається.

Купити собі житло простий росіянин не міг і до війни. Середня зарплата у росії становить 30-40 тисяч рублів, середня вартість квартири в Москві – 10 мільйонів рублів. Саме тому 60-70% громадян росії купують нерухомість в іпотеку. Після серії економічних санкцій курс рубля обвалився, а ставка на кредити країни зросла з 7% до 27%.

За розрахунком російського сервісу нерухомості ЦИАН, навіть за ставки в 12% іпотека стає недоступна більшій частині росіян. Щомісячний платіж московської сім'ї, що живе на дві середні зарплати, становитиме 81% доходу. У Казані – 70%, а Санкт-Петербурзі – 68%. Люди практично не зможуть виплачувати свої іпотеки, виплати зупиняться, а нові кредити банки рф вже і не дають.

Як тільки курс рубля обвалився, заможні росіяни вирішили швидко перевести свої нагромадження в квадратні метри і на ринку стався невеликий стрибок. Але тривало це недовго. Вже до середини-кінця березня відсоток таких покупців зійшов нанівець.

Продажі квартир в найближчому майбутньому різко впадуть. Після падіння попиту експерти прогнозують застій. Акції російських забудовників на фондовому ринку вже місяць у крутому піку та їх падіння вже досягло 40%. Заморозка будівництв та банкрутство будівельного бізнесу в росії – лише питання часу.

Детальніше про ситуацію на ринку нерухомості в країні-агресорі – дивіться у сюжеті прямо зараз:

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія демократії козаків на півдні України: що здивувало французів, коли вони вперше відвідали Великий Луг?
Нові фейки про Україну від пропаганди рф – пересувні біолабораторії та експерименти над полоненими росіянами
«Без путіна буде гірше»: чому молодь росії, яка не пам’ятає важких 90-х, вірить у цю пропаганду кремля?
В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Читати більше