Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Природні феромони 2019-03-20

Природні феромони

Природні феромони
Поширити в соціальних мережах:

Як запах може збуджувати?

На відміну від тварин, люди не можуть свідомо визначати привабливість партнера за запахом. Але дослідження вчених говорять про інше – в нашій системі нюху є спеціальні «датчики», які відповідають за зчитування інформації про партнера через запах.

Фото: freepik.com

«Скоріш за все, механізм, який відповідав за те, щоб знайти партнера за запахом, колись існував в людському тілі. Але за багато років еволюції він майже зник» -- коментують вчені.

Для чого нам нюхати партнера?

Складний механізм людського мозку та системи нюху налаштований на те, щоб знайти партнера, генетичний код якого найбільше різниться з нашим. Це – основний закон еволюції: потомство повинно отримати від обох батьків найбільш пристосовані до виживання гени.

Таким чином наш мозок підсвідомо проводить аналіз партнера, з яким ми спілкуємось і посилає нам сигнали про те, подобається нам людина чи ні.

Фото: freepik.com

До такого висновку дійшли американські вчені в Брукліні, після того, як дізнались про цікавий експеримент. Жінкам та чоловікам, що зібрались в одному приміщенні, давали понюхати футболки протилежної статі, в яких учасники експерименту вже встигли прогулятись. Якщо пари збігались, вони могли зустрітись наживо. Експеримент мав приголомшливий успіх: пари, що обирали один одного за запахом, відчували взаємну симпатію в житті. Це стало поштовхом для вчених замислитись над існуванням феромонів у людей.

Фото: freepik.com

Перші спроби дізнатись про «секретне зілля», яке буде привертати увагу жінок або чоловіків з’явились в 70-х роках минулого сторіччя. Саме тоді вчені відкрили мускус, який виділяють самці лося для того, щоб самки, готові до спарювання, могли їх знайти. Схожі речовини знайшли і у макак.

 

Які речовини змушують  людей збуджуватися?

Вчені ще не дійшли до єдиного висновку. Існує думка, що в чоловічому поті є особлива речовина – андростенон.  Більшістю жінок він сприймається як дуже неприємний запах. Але деяким може нагадувати запах ванілі або квітів. Таким чином він може привабити одних дівчат та відлякати інших.

Фото: freepik.com

«Реакція жінок залежить від багатьох факторів, але найбільш значимим буде менструальний цикл. Під час овуляції більшість жінок буде вважати запах приємним» – зауважили експериментатори.

При цьому вчені стверджують: для того, щоб жінка відчула ваш природній запах зовсім не обов’язково приходити на побачення, нехтуючи водними процедурами. Для цього достатньо просто не зловживати одеколоном чи дезодорантом.

Фото: freepik.com

А от що стосується спеціальних парфумів з феромонами – це просто рекламний трюк, адже точно визначити хімічний склад людських феромонів нікому з вчених досі не вдалось.

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020
Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020

Таке рішення було прийняте сьогодні, 16 січня, на прохання офіційних супутникових операторів та за результатами аналізу рівня готовності населення.

70-річний боксер нокаутував 43-річного суперника (відео)
Мексиканські копи закуплять українські електробайки
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)

Його тестування виявилося успішним.

Краківські будівельники випадково знайшли скарб, вартістю понад 12 млн гривень
«Плануємо знести голову»: Батько та тренер Лопеса зухвало прокоментував бій із Ломаченком
Читати більше