Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Природні феромони 2019-03-20

Природні феромони

Природні феромони
Поширити в соціальних мережах:

Як запах може збуджувати?

На відміну від тварин, люди не можуть свідомо визначати привабливість партнера за запахом. Але дослідження вчених говорять про інше – в нашій системі нюху є спеціальні «датчики», які відповідають за зчитування інформації про партнера через запах.

Фото: freepik.com

«Скоріш за все, механізм, який відповідав за те, щоб знайти партнера за запахом, колись існував в людському тілі. Але за багато років еволюції він майже зник» -- коментують вчені.

Для чого нам нюхати партнера?

Складний механізм людського мозку та системи нюху налаштований на те, щоб знайти партнера, генетичний код якого найбільше різниться з нашим. Це – основний закон еволюції: потомство повинно отримати від обох батьків найбільш пристосовані до виживання гени.

Таким чином наш мозок підсвідомо проводить аналіз партнера, з яким ми спілкуємось і посилає нам сигнали про те, подобається нам людина чи ні.

Фото: freepik.com

До такого висновку дійшли американські вчені в Брукліні, після того, як дізнались про цікавий експеримент. Жінкам та чоловікам, що зібрались в одному приміщенні, давали понюхати футболки протилежної статі, в яких учасники експерименту вже встигли прогулятись. Якщо пари збігались, вони могли зустрітись наживо. Експеримент мав приголомшливий успіх: пари, що обирали один одного за запахом, відчували взаємну симпатію в житті. Це стало поштовхом для вчених замислитись над існуванням феромонів у людей.

Фото: freepik.com

Перші спроби дізнатись про «секретне зілля», яке буде привертати увагу жінок або чоловіків з’явились в 70-х роках минулого сторіччя. Саме тоді вчені відкрили мускус, який виділяють самці лося для того, щоб самки, готові до спарювання, могли їх знайти. Схожі речовини знайшли і у макак.

 

Які речовини змушують  людей збуджуватися?

Вчені ще не дійшли до єдиного висновку. Існує думка, що в чоловічому поті є особлива речовина – андростенон.  Більшістю жінок він сприймається як дуже неприємний запах. Але деяким може нагадувати запах ванілі або квітів. Таким чином він може привабити одних дівчат та відлякати інших.

Фото: freepik.com

«Реакція жінок залежить від багатьох факторів, але найбільш значимим буде менструальний цикл. Під час овуляції більшість жінок буде вважати запах приємним» – зауважили експериментатори.

При цьому вчені стверджують: для того, щоб жінка відчула ваш природній запах зовсім не обов’язково приходити на побачення, нехтуючи водними процедурами. Для цього достатньо просто не зловживати одеколоном чи дезодорантом.

Фото: freepik.com

А от що стосується спеціальних парфумів з феромонами – це просто рекламний трюк, адже точно визначити хімічний склад людських феромонів нікому з вчених досі не вдалось.

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Австралійці бачили тварину, яку 80 років вважають вимерлою
Вчені винайшли кепку, яка лікує від облисіння
Вчені винайшли кепку, яка лікує від облисіння

Обіцяють – це не лише зручно, а й напрочуд ефективно.

Та, що підкорила серце Зінченка: Хто така Влада Седан
Та, що підкорила серце Зінченка: Хто така Влада Седан

Все, що ви хотіли знати про наречену футболіста.

ТОП-5 фактів про інтернаціонального чемпіона Дениса Берінчика
ТОП-5 фактів про інтернаціонального чемпіона Дениса Берінчика

Історія успіху відомого спортсмена.

Стильно, модно, інопланетно: Для космічних туристів створили скафандри (відео)
Стильно, модно, інопланетно: Для космічних туристів створили скафандри (відео)

Очікується, що перші люди здійснять позаземний політ у 2020 році.

Футболіст Олександр Зінченко одружиться зі спортивною журналісткою
Читати більше