Відкриття з льодовикового періоду: 30 тисяч років тому люди прикрашали себе та дітей пірсингом 

Цікаво
John C. Willman / University of Coimbra
Поширити в соціальних мережах:

Про це розповіли їхні зуби… 

У світі археології постійно відбуваються відкриття, які змушують нас по-новому поглянути на історію людства. Одне з таких відкриттів стосується наших далеких предків, які жили в Європі під час льодовикового періоду. Виявляється, що навіть 30 000 років тому люди були прихильниками модифікацій тіла, таких як пірсинг, пише видання livescience. 

Дослідження, проведене біологічним антропологом Джоном Віллманом з Університету Коїмбри в Португалії, пролило світло на дивні плоскі плями на зубах стародавніх європейців, які століттями спантеличували археологів. Виявилося, що ці плями є наслідком пірсингу щоки, який носили навіть 10-річні діти.

пірсінг, діти, льдовиковий період
John C. Willman / University of Coimbra


Цей шокуючий факт підтверджується аналізом палеолітичних скелетів, знайдених у Центральній Європі. Дослідження зубів цих людей показало, що вони були стерті та скучені один до одного саме через пірсинг щоки. За словами Віллмана, ці проколи, ймовірно, були не просто прикрасою, а й сигналізували про приналежність людини до певної групи.Цікаво, що археологи досі не знайшли жодних артефактів, які можна було б ідентифікувати як лабрети – прикраси, що вставляються в область нижньої губи або щоки. Можливо, вони були виготовлені з матеріалів, які не збереглися до наших днів, таких як дерево або шкіра.

Проте, дослідження Віллмана дозволяє нам припустити, що використання лабретів було досить поширеним явищем серед павлівців – людей, які жили в Центральній Європі приблизно від 25 000 до 29 000 років тому. Аналіз зношеності зубів у цих людей показав, що вона була на щічній стороні, що свідчить про носіння саме лабретів.

Крім того, дослідження виявило цікаву закономірність: у дорослих людей ступінь зношеності емалі в області щік був вищим, ніж у дітей. Це може бути пов'язано з тим, що з часом люди вставляли більші лабрети.

За словами Віллмана, носіння лабретів у павлівців, швидше за все, було пов'язано з приналежністю до певної групи. Варіації в зношеності зубів можуть відображати індивідуальний вибір людини, її життєвий досвід та обряди, які вона проходила, такі як статеве дозрівання або шлюб.

Хоча використання лабретів вважається безпечним, воно може завдати шкоди зубам і яснам, особливо при неправильному виконанні. Пірсинг може призвести до зміщення зубів, що нагадує ефект «зворотних» брекетів. У деяких людей спостерігалося скупчення зубів, що, ймовірно, є наслідком тривалого носіння лабретів.

Дослідження Віллмана викликало великий інтерес у науковому світі. Палеолітичний археолог Ейпріл Ноуелл з Університету Вікторії в Канаді назвала це дослідження дуже захоплюючим, особливо для тих, хто вивчає підлітків льодовикового періоду.

Ноуелл зазначила, що більшість предметів, які використовувалися в повсякденному житті мисливців-збирачів, були втрачені з часом. Тому дослідження Віллмана відкриває вікно в давно зниклу поведінку людей і дає вченим можливість вивчити особисту та соціальну ідентичність, яка змінювалася протягом життя людини.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше