Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності

Патріотичні клуби ЛДНР: окупанти проводять мобілізацію дітей

Патріотичні клуби ЛДНР: окупанти проводять мобілізацію дітей
Поширити в соціальних мережах:

Завербовані підлітки брали участь у, так званих, «патріотичних клубах»…

Окупаційна влада ЛДНР проводить мобілізацію дітей, які брали участь у, так званих, «патріотичних клубах», до лав незаконних збройних формувань. Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

«За інформацією, отриманою від партнерських правозахисних організацій, які працюють в ОРДЛО, окупанти мобілізують навіть неповнолітніх учасників цих клубів починаючи з 16 років. Серед підлітків вже є загиблі, зокрема, Іван Шифман, учасник, так званого, військово-патріотичного спортивного клубу «Наследники победы» Територіального штабу м. Комсомольське ГО «Військово-патріотичного руху «Молода гвардія-Юнармія».

Пропаганда та проведення військових навчань щодо дітей проводиться ОРДЛО вже не один рік. З 2017 року самопроголошені республіки навчають «випускників», готових брати до рук зброю.

«Пропагуючи вступ до армії цивільного населення, включаючи дітей, тимчасово окупованих територій, рф грубо порушує закони та звичаї війни, передбачені Женевською конвенцією 1949 року про захист цивільного населення під час війни та Факультативним протоколом до Конвенції ООН про права дитини щодо участі дітей у збройних конфліктах.

У резолюції Ради безпеки ООН № 2427 (2018) наголошується, що до дітей, які були завербовані на порушення застосовного міжнародного права збройними силами та збройними групами та у скоєнні злочинів під час збройних конфліктів, необхідно ставитися як до жертв порушень міжнародного права, і наполегливо закликає держави-члени дотримуватись застосованих зобов’язань згідно з Конвенцією про права дитини.

Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав дітей в Україні», - наголосила Денісова.

Читайте також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

«Груз-200»: звідки з'явилося поняття, яким сьогодні позначають загиблих солдатів
Маленький син Кухар та Стоянова вісім годин йшов до угорського кордону, аби возз’єднатися з батьками
Путіна готують до операції: чим насправді хворий російський диктатор?
Суд онлайн: підписати документ або взяти участь у судовому засіданні можна дистанційно
Суд онлайн: підписати документ або взяти участь у судовому засіданні можна дистанційно

Зараз електронний суд є зручним та швидким способом отримати доступ до правосуддя…

Острів Зміїний: чому цей клаптик землі у морі дуже важливий у війні як для України, так і для росії?
Війна не зупиняє життя: за 78 днів в Україні народилось майже 43 тисячі малюків
Читати більше