Українська має набагато більше спільного з білоруською…
У росіян дуже багато надуманих претензій до українського народу: починаючи від територій та закінчуючи культурою. Сьогодні, як і всю історію українсько-російських взаємин, рашисти намагаються викорінити українську мову в окупованих областях як «неповноцінний діалект» російської мови. Однак це лише черговий прийом кремлівських пропагандистів, а українська мова має набагато більше спільного з іншими слов'янськими мовами, ніж сама російська.
Українська мова походить від праслов'янської. Проте праслов'янська мовна єдність – це гіпотеза, оскільки розпалася вона ще до появи слов'янської писемності. Основні риси протоукраїнської мови формувалися з VI по XI століття. За часів Київської Русі в побуті було дві усні мови та дві письмово-літературні: церковно-слов'янська та давньоруська (давньоукраїнська, давньокиївська).
«Довгий час існував міф про так звану «східнослов'янську мову». Нібито після розпаду праслов'янської мови з'явилася ця східнослов'янська мова і вже від неї походять три мови: українська, білоруська та російська. Сучасні вчені стверджують, що жодної спільної «колиски» трьох мов не було, а від праслов'янської єдності утворилися різні діалекти, які розвивалися окремо один від одного та на їх основі утворилося багато слов'янських мов», – розповідає мовознавець Олена Бурковська.
Найближчі до української мови – білоруська, польська, чеська, сербська та словацька. Російська у цьому списку лише на 13 місці. Вчені підрахували, що різниця в лексичному складі між українською та білоруською – всього 16%, а ось між українською та російською – цілих 38%. Для порівняння, така сама різниця між французькою та португальською.
Детальніше про походження та відмінність двох мов – дивіться у сюжеті прямо зараз:
Читайте також:
- Росія прийняла новий законопроект: Дмитро Кулеба радить іноземним компаніям тікати з росії, причому негайно?
- Закінчення війни: начальник ГУР МО розповів, коли і як відбуватиметься активне визволення України від окупантів
- Компаніям доведеться розібрати свої літаки: як санкції вдарили по авіагалузі у росії