Палац з людської крові: вчені довели, що легендарна будівля у Беніні скріплена кров'ю 41 жертви

Палац з людської крові: вчені довели, що легендарна будівля у Беніні скріплена кров'ю 41 жертви
Поширити в соціальних мережах:

Це моторошні ритуали вуду…

Науковці підтвердили давню легенду про будівництво палацу в Абомеї, Бенін, де використовувалась людська кров. Як пише видання iflscience, це не міф, а історична реальність.

Абомей був столицею королівства Дагомея з 17-го до початку 20-го століть. Особливу увагу привертає період правління дев'ятого короля Гезо, який сидів на троні з 1818 по 1858 рік. Він був відомий своєю жорстокістю та могутністю.

Згідно з дослідженням, яке було опубліковане в журналі Proteomics, стіни похоронної хатини у його палаці скріплені не звичайним розчином, а сумішшю червоної олії, священної води та людської крові. Використання крові для цементування стін підтвердили за допомогою тандемної мас-спектрометрії високої роздільної здатності.

Виявлено, що кров належала 41 жертві, що є священним числом у вуду. Жертви, ймовірно, були рабами або полоненими. Дослідження також виявило сліди пшениці, яку могли завезти з Франції в період правління Гезо.

Король Гезо був великим шанувальником французького імператора Наполеона III. Можливо, пшениця та французька випічка потрапили до Беніну через дипломатичні обміни. Включення пшениці в розчин могло бути частиною ритуалу жертвопринесення.

Науковці також виявили сліди гемоглобіну та імуноглобулінів як у людей, так і у курей, що доводить використання крові людини. Це відкриття підтверджує жорстокі методи, які застосовувались для освячення будівель у ті часи.

Подальший аналіз ДНК може допомогти визначити точну кількість людей, чия кров була використана. Це дослідження надає нове розуміння про ритуали та традиції королівства Дагомея.

Читай також:

Фото: Charlier et al., Proteomics 2024

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Доісторичний комп’ютер: як артефакт 2000 років тому міг робити те, що зараз під силу лише машинам NASA?
Історія кримських татар: як вони насправді з’явилися в Криму?
Історія кримських татар: як вони насправді з’явилися в Криму?

Кримські татари дуже різні між собою – це говорить про те, що…

Найдавніший корабель із коли-небудь знайдених у морі: в українських водах лежить судно часів Аристотеля
Кремль злякався нового Майдану: як в Грузії відреагували на новоприйнятий закон про «іноагентів»?
Косметичні тренди від українських брендів
Косметичні тренди від українських брендів

Українські бренди регулярно випускають перспективні новинки, які не поступаються аналогам іноземних виробників косметики…

Тривожний аудіозапис з МКС, який випадково потрапив у мережу, не на жарт налякав користувачів
Читати більше