Падіння на Місяці: низька гравітація не зробить стрибок безпечними і не врятує від травм

Падіння на Місяці: низька гравітація не зробить стрибок безпечними і не врятує від травм
Поширити в соціальних мережах:

Реальність виявляється більш примхливою…

Науковий світ завжди наповнений цікавими питаннями, і одне із них особливо захоплює: якби ви впали з хмарочоса на Місяці, чи вижили б ви, чи отримали б тяжкі травми? На перший погляд може здатися, що низька гравітація Місяця зробить падіння безпечним, адже здається, що астронавти з легкістю літають над поверхнею супутника Землі. Проте, на жаль, реальність виявляється більш примхливою, пише видання iflscience.

Наприклад, астронавт Джон Янг розповів, як під час місії на Місяці потрапив у небезпечну ситуацію. Спробувавши взяти участь у «Місячній Олімпіаді», він відштовхнувшись від поверхні, неочікувано впав на спину.

«Я піднявся приблизно на 1,2 метри у висоту, — пояснив Янг у книзі «Місяцехід», написаній Чарлі та Дотті Дьюком. – Але, коли випрямився, вага мого рюкзака потягнула мене назад і я опустився на спину, сильно вдаривши об рюкзак. Я намагався встати, але не зміг. Мене охопила паніка. Думка про те, що я помру, проносилася в моїй голові. Це був єдиний раз за весь час нашого перебування на Місяці, коли я справді запанікував і подумав, що вбив себе».

Низька гравітація призводить до м'якішого приземлення на низькій висоті, але вона не забезпечить його при падінні з висоти. На Землі вільне падіння завершується досягненням кінцевої швидкості, коли опір повітря рівняється силі тяжіння. Але на Місяці, з його тонкою атмосферою, ця сила опору мінімальна, що призводить до значного прискорення падіння.

Отже, навіть на Місяці низька гравітація не забезпечить безпечного падінні з великої висоти. Спроба стрибнути на супутнику Землі може завершитися серйозними наслідками. Тож, якщо ви мрієте про подібний експеримент, можливо, краще залиште його на сторінці наукової фантастики.

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Кіно-міфи та реальність: чому сцени з дефібриляторами не відповідають реальності?
Історія Альберта Стівенса: найрадіоактивніша людина в історії, яка дивом вижила і прожила 79 років
Чудовисько з Антарктичних вод: істота, завбільшки з вантажівку, яку виловили рибалки – Кракен з легенд?
Життя в Північній Кореї: міфи російської пропаганди і правда про тортури, голод та експерименти над людьми
В Тихому океані, на глибині 4500 метрів, знайшли понад 100 нових видів раніше невідомих науці тварин
Читати більше