Окупанти знищують українські архіви, де зберігалися документи про репресії радянського режиму проти українців

Окупанти знищують українські архіви, де зберігалися документи про репресії радянського режиму проти українців
Поширити в соціальних мережах:

На Чернігівщині згорів архівний підрозділ СБУ…

У Державній архівній службі повідомляють про випадки цілеспрямованого пошкодження будівель державних архівів у Харкові та Чернігівщині.

«Наразі відомо про знищення як мінімум одного архіву - на Чернігівщині. Згорів архівний підрозділ СБУ. Це документи, які стосуються репресій радянського режиму проти українців. Також ми знаємо, що пошкоджено як мінімум декілька будівель, зокрема в Харкові, але станом на сьогодні документи вціліли. Але ми не знаємо, що відбувається з деякими відділами районних державних адміністрацій на тимчасово окупованих територіях. На жаль, немає відомостей про стан будівель, а також долю архівістів, які там залишались», - розповів Анатолій Хромов, голова Державної архівної служби України

Чи вдасться зберегти архівні документи поки невідомо, про втрати та збережені документи можна буде говорити вже після звільнення територій від російських окупантів.

Також Анатолій Хромов зазначив, що для росії звичною справою є крадіжка українських архівних документів, як це було за радянських часів та після захоплення Криму та Донбасу. Росархів — частина пропагандистської машини країни-агресора.

«З першого дня війни ми почали працювати над тим, щоб до Росархіву буди застосовні санкції. Державна архівна служба України написала відповідне звернення до Міжнародної ради архівів. Звернення підтримали багато наших колег, передусім архівні установи країн Балтії, західної Європи, Америки, Канади тощо. Ще 10 березня відбулося позачергове засідання виконавчої ради Міжнародної ради архівів, на якому було ухвалено рішення про зупинення відносин Ради з усіма архівними установами росії та республіки берусь, які є членами організації. Вони також не зможуть брати участь у будь-яких міжнародних заходах та конференціях. В політичному плані це означає повну ізоляцію, в практичному - блокування в подальшому будь-яких проєктів, які могли підтримати розвиток архівної справи в рф та білорусі, наприклад, в оцифруванні документів, матеріально-технічної допомоги тощо», - зазначив Хромов

Читай також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія демократії козаків на півдні України: що здивувало французів, коли вони вперше відвідали Великий Луг?
Нові фейки про Україну від пропаганди рф – пересувні біолабораторії та експерименти над полоненими росіянами
«Без путіна буде гірше»: чому молодь росії, яка не пам’ятає важких 90-х, вірить у цю пропаганду кремля?
В теракотовій армії першого імператора Китаю знайшли недоторкану камеру з 16-тонною труною: кому вона належить?
Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Читати більше