Найдавніший корабель із коли-небудь знайдених у морі: в українських водах лежить судно часів Аристотеля

Найдавніший корабель із коли-небудь знайдених у морі: в українських водах лежить судно часів Аристотеля
Поширити в соціальних мережах:

Його приховувало Чорне море…

16 вересня 2017 року, в Чорному морі, 60 км від болгарського узбережжя, дистанційно керований апарат з дослідницького судна «Stril Explorer» зробив неймовірне відкриття. На морському дні були помічені обриси дуже старого судна. Цей корабель, незважаючи на катастрофу, яка його спіткала, виглядав майже недоторканим часом. Щогли, місця для веслярів та верхня палуба залишилися вражаюче збереженими.

«Цього ніколи не було за всі часи археологічних досліджень морів», - зазначив головний дослідник і директор центру морської археології Саутгемптонського університету Джон Адамс.

Вчені припустили, що це може бути давньогрецький корабель. Чорноморське узбережжя, включно з Україною, багате на пам'ятки тієї епохи. Особлива форма весел підказала вченим, що зображення таких кораблів можна знайти на давньогрецьких амфорах. Це свідчить про те, що навіть для греків ці кораблі були старовиною.

Морські дослідники використали новітню техніку 3D зйомки підводних структур, щоб створити кілька дивовижних зображень, не турбуючи знахідку та морське дно. Зразки, взяті з корабля, були відправлені на радіовуглецевий аналіз, який датував знахідку між 350 і 410 роками до нашої ери. Це робить його найдавнішим судном, знайденим у морі. Корабель підкорював хвилі ще за часів Аристотеля і відтоді покоїться на дні майже 2,5 тисячі років.

Кандидат історичних наук Кирило Галушко підкреслив важливість грецьких колоній на території сучасної України:

«Греки заснували на території сучасної України десятки колоній, але основні, які ми знаємо, це: Тіра, сучасний Білгород-Дністровський; Ольвія, що поблизу сучасного Миколаєва; колонія на острові Березань в усті Дніпра; Харсонес на місці сучасного Севастополя; Пантікапей – це Керч, на сході Криму. Тобто це були міста, які брали участь у грецькій політиці і є невід'ємною частиною української культурної історії та цивілізації».

Але це лише один з 65 кораблів, які знайшли на дні Чорного моря під час експедицій 2015-2017 років. Більше подробиць – у сюжеті проєкту «Загублений світ» просто зараз:

Також не пропусти щопонеділка о 17:00 на 2+2 виходять прем’єрні випуски інформаційно-пізнавальної програми «Загублений світ», присвячені українцям – нації незламних і нескорених, що гідно виборюють своє майбутнє.

Дивись також:

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Забута історія: перший прапор України на Донбасі з’явився у 1918 році після війни УНР та більшовиків
Ракета «Нептун», яка потопила крейсер «Москва», тепер має нову потужністю та дальність
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b
Життя за межами Землі існує? Телескоп JWST виявив атмосферу на планеті LHS 1140b

Ця планета знаходиться за межами Сонячною системою…

Луцьк випередив Ілона Маска: перша українська електровантажівка підкорює ринок
Українська душа Донбасу: правда, яку приховують і яка нищівна для російської пропаганди
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві
«Загублений світ» розкриє таємницю хрещення Русі та покаже сенсаційні знахідки в сучасному Києві

А також розповість, звідки насправді походить традиція української державності…

Читати більше