Хто її здійснив і чим це закінчилося?..
На початку XI століття, за кілька століть до винаходу сучасної авіації, англійський монах Ейлмер з абатства Малмсбері став автором однієї з перших відомих спроб людського польоту. Як пише видання iflscience, історик Вільям із Мальмсбері залишив опис цього ризикованого польоту, в якому згадується, що Ейлмер спорудив крила і вирішив спробувати підкорити небо.
За свідченнями, під час появи комети Галлея в 1066 році, Ейлмер виявив жах перед зіркою, що з'явилася на небі, як знак змін. Анатомію свого ризикованого польоту він, мабуть, спланував ще задовго до цього знаменного знаку. Його «літальний апарат» складався з жорстких крил, які кріпилися до рук і ніг, що дозволило йому «пролетіти» близько 201 метра. Однак, як пише історик Лінн Вайт, конструкція крил, ймовірно, була недостатньо продуманою і не передбачала можливості для повного контролю під час польоту.
Хоча монах зміг пролетіти невелику відстань, його політ завершився серйозним падінням, у результаті якого Ейлмер зламав обидві ноги та залишився кульгавим на все життя. Після невдалої спроби він зауважив, що забув додати хвіст для стабілізації — і саме це вважав причиною свого невдалого польоту.
Історія Ейлмера стала нагадуванням про сміливість і жагу людства до неба, навіть коли технології ще не могли забезпечити успіх. Хоча ім'я цього середньовічного новатора забулося, його приклад став символом ранніх прагнень до польоту, а також обережності, яку слід мати у таких спробах.
Читай також:
- Стародавній міф на новий лад: скільки насправді тривала подорож легендарного Одіссея?
- Наблизився до звукового бар’єра і досяг 1012 км/год: літак XB-1 побив рекорд швидкості
- У марсіанського кратера із можливими слідами стародавнього життя є близнюк на Землі – це живе озеро
Фото: Andrew Dunn/Wikimedia Commons