Місто, що потопає: Нью-Йорк на межі повеней через свої хмарочоси

Місто, що потопає: Нью-Йорк на межі повеней через свої хмарочоси
Поширити в соціальних мережах:

Місто з багатомільйонним населенням опускається зі швидкістю 1-2 міліметри на рік…

Нью-Йорк в США тоне під вагою своїх хмарочосів. Це висновок нового дослідження, опублікованого в Earth's Future, яке змоделювало геологію під містом у порівнянні із супутниковими даними. Як пише Sciencealert, місто з багатомільйонним населенням опускається зі швидкістю 1-2 міліметри на рік під вагою захмарних будівель. Кілька міліметрів можуть здатися незначними, але деякі частини міста осідають дуже швидко, що може призвести до деформації та зростаючому ризику повеней й підвищенню рівня моря.

«Суть статті полягає в тому, щоб підвищити обізнаність про те, що кожна додаткова висотна будівля, побудована на узбережжі, річці чи озері, може сприяти майбутнім ризикам повеней», — пише геолог Том Парсонс з Геологічної служби США та його колеги з Університету Род-Айленда.

Станом на 2020 рік вчені підрахували, що всі речі, які коли-небудь створювали люди, були близькі або вже перевищували суху вагу всіх живих істот на Землі. Будівлі та дороги важать більше, ніж усі дерева та кущі разом узяті; пластик подвоює вагу тварин.

У цьому новому дослідженні Парсонс і його колеги підрахували загальну масу понад 1 мільйона будівель у Нью-Йорку, яка склала 764 000 000 000 кілограмів або 1,68 трильйона фунтів.

Нью-Йорк, безумовно, не єдиний у своєму осіданні. Чверть столиці Індонезії, Джакарти, може виявитися під водою до 2050 року, а частини міста занурюються майже на 11 сантиметрів на рік через видобуток ґрунтових вод. Понад 30 мільйонів жителів Джакарти зараз думають про перспективу переселення міста або подвоєння кліматичних заходів, наприклад, вибору електричних автобусів.

Для порівняння Нью-Йорк посідає третє місце за ризиком майбутніх повеней. Велика частина нижнього Манхеттена лежить лише на 1-2 метри над поточним рівнем моря. Урагани 2012 року (Сенді) і 2021 року (Айда) також показали, як швидко місто може бути затоплене водою.

«Нью-Йорк є символом зростаючих прибережних міст у всьому світі, які, як спостерігається, осідають, а це означає, що існує спільна глобальна проблема пом’якшення наслідків зростаючої небезпеки затоплення», — підсумовують дослідники .

Дослідження 99 прибережних міст у всьому світі, проведене у 2022 році, показало, що опускання ґрунту насправді може становити більшу або принаймні недооцінену проблему порівняно з підвищенням рівня моря. У більшості досліджених міст земля просідає швидше, ніж піднімається рівень моря, а це означає, що жителі зіткнуться з повенями раніше, ніж прогнозують кліматичні моделі.

Читайте також:

Фото: pexels

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Історія без компромісів: як росіяни намагались змусити відомого дослідника з Херсону переписати історію міста
Навіщо кремль знову запустив старий фейк про те, що Польща хоче забрати захід України?
Навіщо кремль знову запустив старий фейк про те, що Польща хоче забрати захід України?

Цікаво, що цей наратив вперше з’явився напередодні розвалу СРСР…

Середньовічна карта світу з 12 століття руйнує міф росіян про Катерину II і заснування нею Півдня України
Середньовічна карта світу з 12 століття руйнує міф росіян про Катерину II і заснування нею Півдня України

Вона знаходиться у Франції, в одному з найбільших сховищ древніх манускриптів у світі…

Нессі в Японії: вчені сперечаються про походження загадкового чудовиська, знайденого на пляжі
Ідея «розіп'ятого хлопчика зі Слов'янська» з’явилася ще 100 років тому: незмінні методи пропаганди
Голод, розкіш і падіння: як останній імператор Африки Хайле Селассіє втратив трон?
Читати більше