Марихуана зможе замінити будь-які ліки?

Марихуана зможе замінити будь-які ліки?
Поширити в соціальних мережах:

Дослідження, проведене на 16 тисячах пацієнтів, показало, що канабіс швидко і ефективно полегшує біль та інші неприємні симптоми широкого спектру захворювань.

Дослідники з Університету Нью-Мексико скористалися даними мобільного додатка Releaf App, спеціально написаного для того, щоб пацієнти могли самостійно документувати прийом марихуани та її препаратів. Про це повідомляє Naked Science.

Додаток Releaf App дозволяє вести облік споживання, оцінювати інтенсивність симптомів до і після прийому марихуани; на думку творців, Releaf App вигідно відрізняється від інших способів збору даних: його використання не забирає багато часу, анонімно і тому більш комфортно для тих, хто не любить говорити про своє лікування та вживанні канабісу.

У першому дослідженні враховувалися дані 2830 пацієнтів з 27 різними діагнозами, які відчувають симптоми від тривоги до судом. Середній результат суб'єктивного полегшення симптомів в результаті 13,638 прийому канабісу склав чотири бали за десятибальною шкалою (враховувався ефект всіх лікарських форм: витяжки, настоянки, їжа з екстрактом конопель, свічки, мазі і зубна паста).

Вегетаріанство врятує світ?

У другому дослідженні враховували тільки дію від куріння суцвіть конопель на пацієнтів, які страждають безсонням; 409 осіб відзвітували в цілому про 1 056 прийомів.

Обробка даних показала ефективність діючої речовини конопель, дельта-9-тетрагідроканнабінолу (ТГК), при полегшенні десяти різновидів болю, а також при судомах, нудоті, слабкості, підвищеному і зниженому апетиті, тривожності та ще 11 симптомів. При цьому позитивні побічні ефекти (розслаблення, умиротворення, гарне загальне самопочуття) проявляються набагато частіше і сильніше, ніж негативні (тривожність, головний біль).

Здатність ТГК знімати біль, в тому числі хронічну і при онкологічних захворюваннях, полегшувати симптоми епілепсії і ДЦП, депресії і посттравматичного розладу, давно доведена.
Однак цей проект став першим масштабним дослідженням ефективності канабісу на основі суб'єктивних оцінок пацієнтів.

Автори відзначають, що такого широкого спектру дії, як у канабісу, немає у жодного відомого препарату, тобто марихуана та її препарати здатні замінити багатомільярдний ринок ліків.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Замурована в стіну 4 000 років тому: на Кіпрі знайшли стародавній моноліт з рештками жорстоко вбитої жінки
Стовідсотково українське виробництво: криворізькі майстри представили електричну міні-вантажівку
Гральні шашки з моржових бивнів часів Київської Русі: неймовірні археологічні знахідки на Подолі
Відомо лише про шість особин: найрідкіснішого кита у світу викинуло на берег Нової Зеландії
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці
Клеопатра бувала в Україні: на Поділлі випадково знайшли ДНК єгипетської цариці

Але що правителька далекого Єгипту шукала на наших землях?..

Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон
Телеканал 2+2 запускає новий серіальний сезон

На глядачів чекатимуть прем'єри кількох серіалів власного виробництва…

Читати більше