Куріння кальяну таке ж небезпечне, як і цигарки

Куріння кальяну таке ж небезпечне, як і цигарки
Поширити в соціальних мережах:

Дослідники прийшли до висновку, що куріння кальяну завдає здоров'ю не меншої шкоди, ніж куріння звичайних сигарет.

Дуже часто кальян сприймають як «нешкідливу розвагу», в той час як куріння сигарет повсюдно і зовсім справедливо вважають небезпечною звичкою. Учені з Каліфорнійського університету вирішили в черговий раз порівняти небезпеку від куріння кальяну з небезпекою сигарет.

Участь в експерименті взяла група з 48 добровольців: всі вони курили кальян протягом півгодини. Дослідники провели аналіз серцевого ритму, артеріального тиску і рівня нікотину в крові до і після куріння.

Як показав експеримент, куріння кальяну призводило до збільшення частоти серцевих скорочень на 16 ударів в хвилину. Підвищувався і артеріальний тиск. Одним з негативних наслідків також виявилася підвищена артеріальна жорсткість, яку вважають одним з головних чинників розвитку хвороб серця і судин.

Усе це, за словами дослідників, дозволяє поставити кальян в один ряд зі звичайними сигаретами, якщо говорити про шкоду для здоров'я. Більш того, в якості додаткової загрози вчені розглядають штучні хімічні речовини, які присутні в тютюні, що використовується для куріння кальяну. Експерти сподіваються на більш жорстке законодавче регулювання в цьому питанні.

Відзначимо, що раніше до схожих висновків прийшла інша група дослідників. Вчені встановили, що після проходження через воду видаляється лише приблизно три відсотки шкідливих домішок. При цьому кальянний тютюн має показники вмісту урану 800 мікрограмів на літр, що помітно більше нешкідливої для людини дози. На думку вчених, за годину куріння кальяну людина вдихає кількість диму, яка приблизно в 200 разів перевершує кількість диму від однієї сигарети.

А останні дослідження показують, що шкода від куріння електронних сигарет така ж, як і від звичайних цигарок.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Із зубами, як у піщаних хробаків з книги «Дюна»: вчені розкрили таємниці 425-мільйонного хижака з морського дня
Пропаганда кремля, за допомогою колишнього ЦРУшник, намагається очорнити західну допомогу Україні
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?
За кадром: як розпізнати метод «червоний гнилий оселедець» та не потрапити на хитрість пропаганди?

Тактика полягає в тому, щоб використовувати неважливі або нерелевантні факти, які…

Читати більше