Електронні і звичайні сигарети виявилися однаково небезпечними для судин

Електронні і звичайні сигарети виявилися однаково небезпечними для судин
Поширити в соціальних мережах:

Вчені прийшли до висновку: електронний пар, що містить нікотин, піддає кровоносні судини такому ж або навіть більшому ризику, що і традиційні цигарки.

Вчені з Німеччини заявили, що ризик для здоров'я судин при палінні електронних цигарок із нікотином можна порівняти зі шкодою звичайного куріння, а в деяких випадках ризик може виявитися і більш високим. Роботу опублікували в журналі Vascular Medicine.

У дослідженні брали участь 15 активних курців, які віддають перевагу традиційним цигаркам. Протягом доби до експерименту вони не курили і не вживали алкоголь – відомо, що обидва чинники помітно впливають на стан судин. Потім добровольців розділили на три групи: представники першої курили звичні сигарети, учасники другої користувалися електронними цигарками з нікотиновою «начинкою», треті – електронною сигаретою без нікотину.

Всі учасники курили протягом п'яти хвилин. За півгодини до експерименту і через дві години після нього вчені виміряли показники функціонального стану судин волонтерів: кров'яний тиск, а також параметри жорсткості стінок судин.

Після сигарети підвищений тиск спостерігався в середньому 15 хвилин, а висока частота серцевих скорочень – протягом півгодини. Нікотинова електронна сигарета підвищувала обидві характеристики в середньому на 45 хвилин. При цьому безнікотиновий вейп не чинив помітного короткострокового ефекту.

За словами авторів статті, більш детально вивчити вплив нікотинових електронних цигарок на судини допоможуть дослідження з більшим числом учасників, однак говорити про потенційну небезпеку постійного куріння такого типу можна вже зараз. Дослідники підкреслюють, що, всупереч поширеній думці, електронна сигарета не захищає судини від шкідливого впливу нікотину.

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

На телеканалі 2+2 прем’єра документального проєкту-дослідження «Справжня історія Криму, Донбасу та Півдня»
На телеканалі 2+2 прем’єра документального проєкту-дослідження «Справжня історія Криму, Донбасу та Півдня»

У циклі будуть показані унікальні артефакти, фотографії, документи, оригінали старовинних мап…

Найшвидша істота на планеті спить у повітрі і може не спускатися на землю понад рік
Росія боїться зеленої енергетики Данії: шпигунський скандал за участю дипломатів рф
«Я – українка»: виступ 8-річнної балерини з Черкас на «Іспанія має талант» змусив світ говорити про Україну
Тестостерон та навіювання: як військові паради та патріотичні мітинги перетворюють людей на зомбі?
Коли легенда виявилася правдою: в горах Польщі знайшли скарб відьмака-шахрая, якого вважали вигадкою
Читати більше