Вчені припускають, що вибір міг бути пов’язаний особливим статусом дітей…
Археологічні розкопки в Перу продовжують дивувати вчених. Останнє відкриття пов’язане з культурою Моче, яка процвітала на території сучасної країни близько 1500 років тому. Як пише видання iflscience, посилаючись на журнал PNAS, вчені виявили, що в цій культурі практикувалися людські жертвоприношення, причому жертвами ставали не тільки незнайомці, але й члени власної родини.
Генетичний аналіз останків, знайдених у гробниці високопоставленої жінки, відомої як «Сеньйора де Као», показав, що двоє підлітків, похованих разом з нею, були її родичами. Більш того, їхня смерть була насильницькою – їх задушили. Це відкриття свідчить про те, що в культурі Моче існував складний комплекс ритуалів, пов’язаних з жертвоприношенням, який охоплював не лише релігійні, а й соціальні аспекти життя.
Вчені припускають, що вибір підлітків як жертв міг бути пов’язаний з їхнім особливим статусом у суспільстві Моче. Можливо, їх вважали чистими і невинними істотами, які могли служити посередниками між світом живих і світом мертвих. Інша теорія стверджує, що підлітки могли символізувати нове покоління і їхня смерть була необхідною для забезпечення процвітання спільноти.
Сеньйора де Као, в чиїй гробниці були знайдені тіла підлітків, була важливою фігурою в суспільстві Моче. Її високий статус підтверджується багатими похоронними дарами та розташуванням гробниці. Це відкриття підтверджує, що жінки в культурі Моче займали високе соціальне положення і мали значний вплив на релігійні обряди.
Читай також: