Відновлення спогадів з мозку мертвої людини – наукова фантастика чи майбутня реальність? 

Цікаво
Amel Uzunovic/pexels
Поширити в соціальних мережах:

Вчені вже давно знають, що спогади не є чимось абстрактним…

Уявіть собі, що ви могли б зберегти всі свої спогади на зовнішньому носії і передати їх нащадкам. Звучить як наукова фантастика, правда? Однак, сучасна нейробіологія робить перші кроки до розгадки таємниць людської пам’яті. Чи зможемо ми колись відтворити спогади померлої людини? Давайте розберемося.

Вчені вже давно знають, що спогади не є чимось абстрактним, а мають фізичне втілення в нашому мозку. Вони утворюють так звані енграми – мережі нейронів, які активуються під час згадування певної події. Проте, за словами нейробіолога з Університету Південної Каліфорнії Дона Арнольда, відтворити ці мережі і, відповідно, самі спогади – завдання надзвичайно складне, пише видання livescience.

Ускладнює ситуацію і той факт, що спогади розподілені по різних ділянках мозку. Наприклад, емоційна складова спогаду може зберігатися в одній частині, а візуальна – в іншій. Крім того, з часом спогади можуть змінюватися і доповнюватися новою інформацією. Це робить їх ще більш складними для відтворення.

Але навіть якщо вчені зможуть ідентифікувати всі нейрони, що беруть участь в утворенні певної енграми, залишається питання: як саме активувати цю мережу, щоб відтворити спогад? Спроба штучно стимулювати нейрони може призвести до спотворення або навіть повного руйнування спогаду.

Чому це так важко? Уявіть собі, що мозок – це гігантський комп’ютер, а спогади – це файли, розкидані по різних папках і записані різними кодуваннями. Навіть якщо ви знайдете потрібний файл, вам потрібно ще розшифрувати його і відтворити на правильному обладнанні.

Отже, чи можна зробити висновок, що відтворення спогадів – це нереальне завдання? Не зовсім. Науковці продовжують досліджувати цю тему і досягають значних успіхів. Можливо, колись ми дійсно зможемо зберегти спогади назавжди і передати їх наступним поколінням. Але поки що це залишається областю наукової фантастики.

Наразі вчені можуть лише ідентифікувати окремі нейрони, пов’язані з певними спогадами. Але до відтворення цілого спогаду ще далеко. Тому, поки що найкращий спосіб зберегти свої спогади – це розповідати про них своїм близьким, вести щоденник або створювати фотоальбоми.

Читай також:

 

Поширити в соціальних мережах:

Останні новини

Читати більше