Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Криза середнього віку в чоловіків: як вижити 2018-12-10

Криза середнього віку в чоловіків: як вижити

Криза середнього віку в чоловіків: як вижити
Поширити в соціальних мережах:

Криза середнього віку − це спроби змиритися з думкою, що тіло не молодіє, і нескінченний пошук варіантів, як уповільнити процес старіння. Ми пропонуємо не панікувати і розібратися, як пережити цей непростий період.

Я не можу більше так як раніше: кохатися, займатися спортом, відриватися, пити алкоголь. Я інакше виглядаю: Боже, невже волосся сивіє, а на тім'ячку з’явилася лиса галявинка!!!

Знайомі думки? Не хвилюйтеся, це ще не привід вважати, що у вас криза середнього віку. Які ж насправді фактори вказують на цей нелегкий період?

 • Вас дратують своїми сміливими ідеями та ентузіазмом колеги, які набагато молодше вас?
 • Ви застосовуєте затерті штампи типу «поспішиш – людей насмішиш» по відношенню до людей трохи за 20?
 • Вам як і раніше здаються привабливими 20-річні дівчата, але ви вже набагато старше них, і іноді більше хочеться зробити їм зауваження, ніж поспілкуватися?
 • Вас знову тягне до занять енергійними видами спорту типу лиж або пляжного волейболу, але хвора спина на наступний день викликає заздрість до молодих і злість на себе?
 • Ви пильно розглядаєте своє відображення в дзеркалі на предмет пошуку нових зморшок, знаходите їх і почуваєтеся розбитими?
 • Про свою роботу або сім'ю думаєте, що давно пора було звільнитися/закінчити відносини/переїхати, але куди вам тепер смикатися?
 • Впевнені, що всі ваші юнацькі мрії і тоді були недосяжні, а зараз і поготів?
 • Роздаєте непрохані поради молодим батькам?

Якщо хоча б на одне з питань ви відповіли «так», вважайте, що діагноз «криза середнього віку» підтвердився.

У вас:

 • Депресія;
 • Жалість до себе;
 • Спустошеність;
 • Відчуття загнаності, пастки кар'єри або шлюбу;
 • Відчуття, що життя несправедливе.

І це негативно впливає на ваше життя. Тому варто навчитися сприймати старіння позитивно та розважливо. Як? Давайте розберемося.

 • Пам'ятайте, що вам не обов'язково радикально перебудовувати життя. Якщо ви впевнені, що багато чого потрібно поміняти, робіть це поступово і усвідомлено, щоб пом'якшити можливий руйнівний ефект.
 • Прийміть факт, що багато можливостей вже позаду. Але це не страшно! Є безліч нових дверей, які відкриваються перед чоловіками старшого віку. Тепер ви досвідченіші – вперед!
 • Подумайте про те, що ви цінуєте в житті і що не хотіли б втратити.
 • Не варто запивати горе алкоголем! Мало того, що тепер ваш організм важче справляється із токсинами, так це і зістарює вас ззовні. Як нескладно здогадатися, в результаті часто чоловік перетворюється на алкоголіка, остаточно втрачаючи і здоров'я, і кар'єру, і сім'ю, і майно, і всі інші полімери.
 • Сходіть до лікарів. А саме на аналіз крові, УЗД, до ендокринолога і психотерапевта. Депресію іноді викликають хвороби цілком тілесні − від гепатиту до онкології. Або дисбаланс гормонів, який йде з депресією рука об руку. І так ви менше хвилюватиметеся про наближення смерті.
 • Займайтеся сексом! Так, це не просто приємно, але і корисно. Можливо, ви не зможете випробувати усі пози Камасутри (і вже і не захочете, що цілком нормально), але відчуття задоволення отримаєте точно.
 • Не використовуйте поняття кризи середнього віку для виправдання зради, прогулу роботи чи трати сімейного бюджету на непотрібні речі. Це не зробить вас кращою людиною, а лише нашкодить стосункам із іншими.

«У більшості людей немає кризи», − вважає Марджі Лахман з Університету Брандейс, яка брала участь в дослідженні кризи середнього віку, що почалося в 1995 році. Лахман стверджує, що люди середнього віку зазвичай мають міцне здоров'я, міцні соціальні зв'язки і знаходяться на піку кар'єри, тож «люди цілком задоволені».

Ті з них, хто скаржиться на кризу, зазвичай схильні важко переносити події свого життя або відрізняються підвищеною нервовою збудливістю. Вони переживають важкі періоди протягом усього життя, а не тільки в середині життєвого шляху. І близько половини тих, хто відчуває кризу середнього віку, говорять про те, що вона пов'язана з проблемами зі здоров'ям, втратою роботи або розлученням, а не цифрами 30 або 40 самими по собі.

Хтось і в 25 років вже старий, а хтось і в 70 років відрізняється від молоді тільки кольором волосся і зморшками. Не втрачайте молодість всередині себе!

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Що потрібно знати про кодування супутника у 2020 році
Що потрібно знати про кодування супутника у 2020 році

Чого чекати від нововведень?

Мессі вшосте отримав «Золотий м'яч»
Мессі вшосте отримав «Золотий м'яч»

Як це – бути найкращим?

А ви вже бачили новий трейлер фільму «Диво-жінка: 1984»?
А ви вже бачили новий трейлер фільму «Диво-жінка: 1984»?

Виявляється, капітан Стів Тревор вижив…

Які «очі»: ТОП-5 жінок з найпишнішим у світі бюстом
Дивіться матч «Динамо»–«Зоря» онлайн
Дивіться матч «Динамо»–«Зоря» онлайн

Головні конкуренти на місце у Лізі чемпіонів зустрінуться вже цієї неділі!

1+1 video покаже найочікуваніший турнір року – FEA Kickboxing World GP Chisinau
1+1 video покаже найочікуваніший турнір року – FEA Kickboxing World GP Chisinau

Не пропустіть цю видовищну подію!

Читати більше