Продовжуючи відвідування сайту, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie і Політикою конфіденційності
Криза середнього віку в чоловіків: як вижити 2018-12-10

Криза середнього віку в чоловіків: як вижити

Криза середнього віку в чоловіків: як вижити
Поширити в соціальних мережах:

Криза середнього віку − це спроби змиритися з думкою, що тіло не молодіє, і нескінченний пошук варіантів, як уповільнити процес старіння. Ми пропонуємо не панікувати і розібратися, як пережити цей непростий період.

Я не можу більше так як раніше: кохатися, займатися спортом, відриватися, пити алкоголь. Я інакше виглядаю: Боже, невже волосся сивіє, а на тім'ячку з’явилася лиса галявинка!!!

Знайомі думки? Не хвилюйтеся, це ще не привід вважати, що у вас криза середнього віку. Які ж насправді фактори вказують на цей нелегкий період?

 • Вас дратують своїми сміливими ідеями та ентузіазмом колеги, які набагато молодше вас?
 • Ви застосовуєте затерті штампи типу «поспішиш – людей насмішиш» по відношенню до людей трохи за 20?
 • Вам як і раніше здаються привабливими 20-річні дівчата, але ви вже набагато старше них, і іноді більше хочеться зробити їм зауваження, ніж поспілкуватися?
 • Вас знову тягне до занять енергійними видами спорту типу лиж або пляжного волейболу, але хвора спина на наступний день викликає заздрість до молодих і злість на себе?
 • Ви пильно розглядаєте своє відображення в дзеркалі на предмет пошуку нових зморшок, знаходите їх і почуваєтеся розбитими?
 • Про свою роботу або сім'ю думаєте, що давно пора було звільнитися/закінчити відносини/переїхати, але куди вам тепер смикатися?
 • Впевнені, що всі ваші юнацькі мрії і тоді були недосяжні, а зараз і поготів?
 • Роздаєте непрохані поради молодим батькам?

Якщо хоча б на одне з питань ви відповіли «так», вважайте, що діагноз «криза середнього віку» підтвердився.

У вас:

 • Депресія;
 • Жалість до себе;
 • Спустошеність;
 • Відчуття загнаності, пастки кар'єри або шлюбу;
 • Відчуття, що життя несправедливе.

І це негативно впливає на ваше життя. Тому варто навчитися сприймати старіння позитивно та розважливо. Як? Давайте розберемося.

 • Пам'ятайте, що вам не обов'язково радикально перебудовувати життя. Якщо ви впевнені, що багато чого потрібно поміняти, робіть це поступово і усвідомлено, щоб пом'якшити можливий руйнівний ефект.
 • Прийміть факт, що багато можливостей вже позаду. Але це не страшно! Є безліч нових дверей, які відкриваються перед чоловіками старшого віку. Тепер ви досвідченіші – вперед!
 • Подумайте про те, що ви цінуєте в житті і що не хотіли б втратити.
 • Не варто запивати горе алкоголем! Мало того, що тепер ваш організм важче справляється із токсинами, так це і зістарює вас ззовні. Як нескладно здогадатися, в результаті часто чоловік перетворюється на алкоголіка, остаточно втрачаючи і здоров'я, і кар'єру, і сім'ю, і майно, і всі інші полімери.
 • Сходіть до лікарів. А саме на аналіз крові, УЗД, до ендокринолога і психотерапевта. Депресію іноді викликають хвороби цілком тілесні − від гепатиту до онкології. Або дисбаланс гормонів, який йде з депресією рука об руку. І так ви менше хвилюватиметеся про наближення смерті.
 • Займайтеся сексом! Так, це не просто приємно, але і корисно. Можливо, ви не зможете випробувати усі пози Камасутри (і вже і не захочете, що цілком нормально), але відчуття задоволення отримаєте точно.
 • Не використовуйте поняття кризи середнього віку для виправдання зради, прогулу роботи чи трати сімейного бюджету на непотрібні речі. Це не зробить вас кращою людиною, а лише нашкодить стосункам із іншими.

«У більшості людей немає кризи», − вважає Марджі Лахман з Університету Брандейс, яка брала участь в дослідженні кризи середнього віку, що почалося в 1995 році. Лахман стверджує, що люди середнього віку зазвичай мають міцне здоров'я, міцні соціальні зв'язки і знаходяться на піку кар'єри, тож «люди цілком задоволені».

Ті з них, хто скаржиться на кризу, зазвичай схильні важко переносити події свого життя або відрізняються підвищеною нервовою збудливістю. Вони переживають важкі періоди протягом усього життя, а не тільки в середині життєвого шляху. І близько половини тих, хто відчуває кризу середнього віку, говорять про те, що вона пов'язана з проблемами зі здоров'ям, втратою роботи або розлученням, а не цифрами 30 або 40 самими по собі.

Хтось і в 25 років вже старий, а хтось і в 70 років відрізняється від молоді тільки кольором волосся і зморшками. Не втрачайте молодість всередині себе!

Поширити в соціальних мережах:
Завантаження...

Останні новини

Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020
Група 1+1 media інформує про перенесення дати кодування супутникового сигналу телеканалів на 28 січня 2020

Таке рішення було прийняте сьогодні, 16 січня, на прохання офіційних супутникових операторів та за результатами аналізу рівня готовності населення.

70-річний боксер нокаутував 43-річного суперника (відео)
Мексиканські копи закуплять українські електробайки
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)
У NASA вперше показали новий марсохід (відео)

Його тестування виявилося успішним.

Краківські будівельники випадково знайшли скарб, вартістю понад 12 млн гривень
«Плануємо знести голову»: Батько та тренер Лопеса зухвало прокоментував бій із Ломаченком
Читати більше