Порівняно із суперкомп’ютером, людський мозок має подібну швидкість, а пам’ять краще…
Професор з Університету Джонса Хопкінса кілька років вирощував мозкові органоїди (крихітні частини мозку) і тепер хоче впровадити їх у суперкомп'ютер, отримавши біокомп'ютер, який може почати розуміти своє оточення, вчитися чогось і запам'ятовувати. Про це пише американське видання Cosmos.
Як зазначається у матеріалі, порівняно із суперкомп’ютером, людський мозок має подібну швидкість, а пам’ять і накопичувачі навіть кращі. Крім того, мозок важить лише кілограм або близько того, порівняно з тоннами металу та кремнію для суперкомп’ютера.
«Спільнота провідних вчених зібралася, щоб розробити цю технологію, яка, на нашу думку, започаткує нову еру швидких, потужних і ефективних біокомп’ютерів— говорить професор Томас Хартунг, дослідник Джона Хопкінса, який зосереджується на органоїдах, і один із авторів нової статті. – Ми називаємо цю нову міждисциплінарну галузь «органоїдним інтелектом».
Дослідники припускають, що перша мета — спробувати змусити органоїди замінити випробування на тваринах і зрозуміти більше про людський мозок без використання живих людей. Проте, чи етично це, у багатьох виникають сумніви.
Читайте також: